Giriş | Kayıt

  Ziyaretçi:8 Üye: 0 Toplam:8    Aktif Uye: 693     Son Üye  Hggf

 


Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.

Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA

Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA

Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt

Son Eklenen Videolar

TOSYA Karşıyaka Mahallesi tanıtım


RAHMETLİ HACI OSMAN ÖZİPEK


RAHMETLİ BABAM ÖMER KARAÇAM ANISINAgoogle Ads
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler

Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Tosya'da eğitim
 40 HADİS
 Kıssa
 Çanakkale Geçilmez!!!
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ

Forum SayfasıTOSYA ve BİRLİK OLMAK    
RECEP ÇAKMAK   
Kastamonu Günleri ile ilgili yazdığımız yazılarımızdan dolayı alınanlar, darılanlar, kırılanlar olmuş; varsın olsun. Zaten amacımız kurumları yıpratmak, birilerini kırmak, üzmek, hele hele rencide etmek hiç değil. Amacımız belli; Tosya için, Tosyalının hayrına olduğunu düşündüğümüz konuları, alışageldiğimiz, yıllardır dert yandığımız, ama bir türlü dile getiremediğimiz, kahve köşelerinde, esnaf ziyaretlerimizde serzenişte bulunduğumuz “hizmet alamıyoruz” problemini gündemde tutmak. Neden hizmet alamadığımızı, hemen hepimizin hem fikir olduğu “Kastamonu bizi üvey evlat görüyor” saplantısında Tosyalılar olarak bizim de payımız var mı, yok mu? Bu konu hakkında birlikle sesli düşünelim istiyoruz.

Doğal olarak da sesli düşünürken düşüncelerimiz bi yerleri rahatsız edecek istemeden. Ve akla hayale gelmeyenşeyler de söylenecek, söyleniyor da. Ama kesinlikle biz yazılarımızı yazarkenısmarlama, o dediği için, bu böyle dediği için yazmıyoruz. Kamu oyunun genelini ilgilendiren mevzuları dile getirmeye çalışıyoruz. Hiçbir zaman isim olarakşahısları değil, yaptıkları işleri, icraatları, fiilleri dillendiriyoruz. Ve maalesef Tosya’mızın en büyük eksiği olan “birlikte iş yapamama, birlikte düşünememe”yani ortaklaşa, istişare ederek karar verememe hastalığını nasıl tedavi edebilirizi konuşuyoruz.

Vicdan ve insaf sahibi herkesi, objektif olarak düşünmeye davet ediyorum: Bizler Tosyalı olarak, Tosya menfaatleri söz konusu olduğunda, esnafı, tüccarı, iş adamı, siyasetçisi, odaları, sivil toplum kuruluşları, en önemlisi de siyaset yapıyoruz diyen politikacıları ve yerel teşkilatları, birlikte hareket etme becerisini gösterebilir muyuz? Evet diyorsanız sözüm yok ama hayır, gösteremiyoruz. Göstermelik olarak, kağıt üzerinde, basın önünde, gazete manşetlerinde göstersek bile, icraatta böyle olmuyor. Hemen başlıyoruz; aman şu faydalanır, aman şunların işine yarar, aman falan partinin oyları artar, seçimde kullanırlar ….. ve daha akla hayale gelmeyen bir sürü hesap, kitap. Sonunda kaybeden kim? Tosya.

İyi de kardeşim hiç hesabı yokken, hizmet bekliyorken, hizmette kalite artsın diye beklerken, Tosya artık büyük köy olmaktan artık kurtulsun, şehir olsun beklentisi içinde olan bizlerin günahıne? Hizmeti bir araya gelin, birlikte başarın, birlikte alın; seçim zamanı da bizler tercihimizi ona göre yapalım. Kamu oyunu uyuyor zannetmeyin, sadece sessizce izliyoruz şimdilik. Bakacağız, göreceğiz, inanacağız ve sesimizi çıkarmamız gereken gün sessizce, ama hak edenden yana tercihlerimizi kullanacağız.

Güzel şeylerin olması, güzel çalışmalara, birlikte çalışmaya bağlı. Biz birlik olalım, gerisi kolay. En azından bizim onda birimiz büyüklüğündeki ilçelere bakalım, nasıl problemlerini hallediyorlar diye. Aslında fazla bakmaya gerek de yok. Helal olsun adamlara, bir araya geliyorlar, birlikte hareket ediyorlar; bütün mesele bu. Bizim kimden neyimiz eksik değil mi? Hoşça kalın.


  
RECEP ÇAKMAK
[email protected]
Bu köşe yazısı 2524 defa okundu. Toplam 368 kelime

Sadece kayitli kullanicilar yorum yazabilir!