Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:48 Üye: 0 Toplam:48   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10293336
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  Bir Rüya Gerçek Oldu

[ D | S ]


Bir Rüya Gerçek OlduTOSYA MYO GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE KASTAMONU ÜNİVRSİTESİNE DEVREDİLDİ

9 aylık kısa bir süre içerisinde inşası tamamlanan Tosya Meslek Yüksek Okulu’nun Kastamonu Üniversitesi’ne devri görkemli bir törenle yapıldı. Törene Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Davete katılmayanların nezaket mektupları okundu. Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi bir gösteri sundu.

Ev sahibi olarak Tosya Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç. Dr. Ercan Çelebi ile Tosya Yüksek Öğretim Yaptırma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Fazıl Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen muhteşem törene, Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Bardakoğlu, Ak Parti Milletvekili Musa Sıvacıoğlu, MHP Milletvekili Mehmet Serdaroğlu,  Kastamonu Valisi Mustafa Kara, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bahri Gökçebay ve yardımcıları ile beraber Kastamonu Üniversitesinden öğretim üyeleri, Ak Parti Kastamonu İl Başkanı Ahmet Keskin, Kastamonu Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Yüksel Özbay, Kastamonu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çağılcı, DSİ Bölge Müdürü, Tosya Kaymakamı Arslan Yurt, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti Tosya Teşkilat Başkanı Naci Küçükmorkoç ve yönetim kurulu üyeleri, Tosya Belediyesi Meclis Üyeleri, MHP İlçe başkanı İsmail Yur ve Yönetim kurulu üyeleri, Kastamonu ve Tosya’ dan çok sayıda bürokrat, devlet memuru, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 İlk olarak Yüksek Okul Yaptırma Derneği Başkanı Fazıl Ateş bir konuşma yaptı. Sonunda Yüksekokul’un açıldığını görmenin heyecanı içinde olduğunu belirten Ateş, “Her şeyi ile güzel bir eser çıktı ortaya. Bu güzel eser güzelliklerin Tosya’mıza ve Tosya’da yaşayan öğrencilerimize ciddi katkılar sağlayacağını ve aynı zamanda tanıtımında öğrencilerin rehberlik yapacağını 3–4 sene sonra göreceğiz. Halkımızın eserine sahip çıkmasını diliyorum. Emeği geçen herkese özellikle hayır sahiplerine çokça teşekkür ediyorum” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, “Bu Meslek Yüksek Okulu’nun açılışı için burada bulunmaktan ötürü çok mutluyuz. Hizmetler hem çok çabuk hem de çok kalıcı önemli eserler olmalı bunun için de kararlılık gerekir. 9 ay önce temel atma töreninde bu karalılığı gösterdik. Çok değerli hayır sahibi vatandaşlarımızla bugünlere geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Konuşmasını yapan Tosya Kaymakamı Arslan Yurt da, “Bugün Toya ilçesi için adeta bayram günüdür. Tosya ilçesi Kastamonu’nun en büyük ilçesidir. Ülkemizin her tarafında üniversiteler fakülteler kurulurken Tosya’nın bu sürecin dışında kalması ciddi bir eksiklik olarak görülmektedir. Bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan okulumuz gelecekte bölgenin en hızlı gelişen eğitim kurumu olacaktır. İlçemizde bu potansiyel vardır. İlçenin fiziki, sosyal kültürel yaşamını olumlu yönde etkileyecektir.  Yüksek Öğretim l Yaptırma Derneği Başkanı Fazıl Ateş mesaisinin tamamını buraya harcamış ve hayırseverlerin bir kuruşunun bile boşa harcanmamasını sağlayarak haklı bir teşekkürü hak etmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay konuşmasını yaptı. Gökçebay ‘Bu okul topluma ekonomik, kültürel ve sosyal yönden faydalar sağlayacaktır. Tosyalılara şunu söylemek istiyorum. Bunu sadece ekonomik olarak düşünmeyin, halkın kültürel ve sosyal yönden yukarı çekeceğini düşünün. Kalite üniversite için önemli faktördür. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bir kent herksin destek vermesiyle ayağa kalkar. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.’ dedi.

 Milletvekili Mehmet Serdaroğlu ‘Yıllardır Tosya’da MYO açılacak gibi ifadeler vardı. Bugün burada MYO’ nun devir teslimini yapıyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Tosya’daki insanlarımız güven sonucu bağış yarışına girmişler ve bu binanın bu duruma gelmesini sağlamışlardır.’ dedi.

Milletvekili Musa Sıvacıoğlu konuşmasını yaptı. Sıvacıoğlu ‘Tosya MYO’nun devir tesliminde bir düğündeymişiz gibi sevinçliyiz ve mutluyuz. Kastamonulu olarak bu eseri gördüğümüz için ne kadar övünsek azdır. Bir ülkenin gelişmişliği üniversiteleri ile bilim adamlarıyla gerçekleşir. Bu okulun bu aşamaya gelinceye kadar hep birlikte gayret sarf ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ‘ dedi.

Son konuşmayı Kastamonu Valisi Mustafa Kara yaptı. Kara ‘Tosya’ya bir yüksekokul açıldı. Bu tarihinde olmamış olay gerçekleşmiş oluyor. Burada mesele bir bina yapmak değildir.  Tosya,  MYO gibi önemli bir eğitim kurumuna kavuşmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından Devir Teslim yapıldı ve kurdele kesildi. Bürokratlar hep birlikte MYO binasını gezdiler.

Törenin sonunda törene katılan tüm misafirlere pilav ve ayran dağıtıldı
aciksozgazetesi


Tarih: 26.07.2010 Saat: 15:39 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Egitim Teknoloji
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Egitim Teknoloji:
ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Egitim Teknoloji

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com