Kadir

Kadir

 
  Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:72 Üye: 0 Toplam:72   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10052366
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  bölgenin en büyük sebze ve meyve pazarının açılışı yapıldı

[ D | S ]

 
bölgenin en büyük sebze ve meyve pazarının açılışı yapıldı Tosya'da bölgenin en büyük sebze ve meyve pazarının açılışı yapıldı.

   KASTAMONU (AA) – Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın,Tosya’da bir dizi incelemelerde bulundu ve bölgenin en büyük sebze ve meyve pazarının açılışını yaptı.

   Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ilçe ziyaretinde Tosya Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen Tosya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısı’na katıldıktan sonra, ilçeye bağlı Suluca, Akbük ve Dağardı köylerini ziyaret ederek,vatandaşların istek ve sorunlarını dinledi.

   Daha sonra, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü,Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş,Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç ve protokol üyeleriyle birlikte yeni inşa edilen bölgenin en büyük sebze ve meyve  pazarının açılışını yaptı.

   Yeni Tosya Belediye Sebze ve Meyve Pazarı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Kuruçay üzerinde hizmet veren eski  sebze ve meyve pazarının büyüyen, gelişen ve değişen şartlara artıkcevap veremediğini  söyledi.

   Uzun bir araştırmadan ve Tosyalıların görüşlerini aldıktan sonra mülkiyeti belediyeye ait  13 bin metrekarelik  alanda sebze ve meyve pazarı, çok katlı otopark ve servis araçları hareket merkezini inşa ettiklerini belirten Başkan Şahin konuşmasında şunlara değindi;

   “Açılışını gerçekleştirdiğimiz tesisimizin projesinin tamamı belediyemiz teknik heyetine aittir. Biz iddia ediyoruz Türkiye ölçeğinde bu donanıma sahip başka bir pazar yeri daha yoktur. Bu gördüğünüz 13 bin metrekarelik  alan üzerinde 6 bin 500 metrekarelik kapalı pazar yeri yüzlerce servis aracıyla hizmet veren Tosya’mızın gururu, Tosya Tur firmamız ve iki katlı otoparkıyla yüzlerce araca hizmet verecek bu tesisimizin toplam maliyeti 6 milyon 500 bin liradır. Tosya Devrez vadisi üzerinde olduğundan dolayı sebze ve meyve açısından bölgenin merkezi durumunda sadece pazartesi günü değil haftanın yedi  günü bu pazar açık olacak.Tosya’mızda yeni bir cazibe merkezi haline dönüşecek bu alan sayesinde çarşıdaki o sıkıntılı durum ortadan kalkmış olacak. Bu sıcak günde buraya gelerek bizlerin yanında olduğunu hissettiren herkese çok teşekkür ediyorum.”

   Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise törende yaptığı konuşmada,” Böyle güzel bir mekanın sebze ve meyve halinin açılışında sizlerle olmaktan çok mutlu ve gururluyum. Gerçekten böyle halkın kullanımına açılmış, halka hizmet eden yapıtların yapıldığında aldığımız zevkten büyüğü yoktur.Tosya Belediyesine ve değerli başkanıma böyle bir tesisi kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.


  Tosya’nın her zaman kalbide özel yeri olan olduğunu belirten AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, konuşmasında şunlara yer verdi;

   Tosya,Kastamonu’nun diğer ilçelerine göre daha değişik özelliklere sahip bir ilçemiz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Ama her şeyden önce Pazar günü yapılan 12. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bizim zaten beklediğimiz ama biraz daha üzerine çıkarak yüzde yetmiş yedi gibi bir oyla Kastamonu’da rekor kırıldığı  içinde size teşekkür ediyorum. Değerli belediye başkanımız ve Tosyalı hemşehrilerimiz çok güzel bir pazar yeri inşa etmişler. Bu sadece bir pazar yeri değil çok amaçlı bir tesis. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum Tosya’mız için hayırlı uğurlu olsun.”

   Son olarak kürsüye gelen Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Valisi olduktan sonra  en çok geldiği  ilçenin Tosya olduğunu belirterek konuşmasında  şunlara değindi;

   “ Her gelişimde gördüğüm şey  Tosya her geçen gün ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişiyor kabuğunu kırıyor. Böyle altyapı çalışmaları da bu şekilde devam ettiği müddetçe Tosya, Türkiye’nin ticaret merkezi olacak diye düşünüyorum. Bunun yanında Tosya Devlet Hastanesini açtık. Diğer hizmetlerimizde hızlı bir şekilde devam ediyor. ihtiyaç duyulan bütün çalışmalara sonsuz destek vereceğimizi buradan belirtmek istiyorum. Açılışını yaptığımız pazar yeri önemli bir hizmet biliyorsunuz.  Pazar yerleri kültürümüzde çok eskiye dayanan mekanlar, buralarda köylümüz bahçesinde yetiştirdiği ürünleri alıcıların beğenisine sunuyor. Bu olayların böylesine güzel bir mekanda gerçekleşmesi herkesin daha fazla kazanmasına, daha fazla zevk almasına neden oluyor. İnşallah, bu mekan Tosya’ya ekonomik anlamda ciddi katkılar sağlayacak vatandaşlarımızın tarlasında bahçesinde ürettiği ürünlerin değer fiyatın satılması için vesile olacak. Ben bu nedenle başta Tosya Belediye başkanımız olmak üzere katkı veren, emek veren herkese huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ben tekrar bu Pazar yerimizin tüm Tosyalılara hayırlı uğurlu olmasını diliyor hepinize saygılar sunuyorum.”

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi, sebze ve meyve pazarının gezilmesinin ardından açılış töreni  sona erdi.


Muhabir : Mehmet UlusoylarTarih: 11.08.2014 Saat: 16:33 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com