Giriş | Kayıt

  Ziyaretçi:3 Üye: 0 Toplam:3    Aktif Uye: 693     Son Üye  Hggf

 


Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.

Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA

Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA

Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt

Son Eklenen Videolar

TOSYA Karşıyaka Mahallesi tanıtım


RAHMETLİ HACI OSMAN ÖZİPEK


RAHMETLİ BABAM ÖMER KARAÇAM ANISINAgoogle Ads
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler

Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 40 HADİS
 Çanakkale Geçilmez!!!
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Kıssa

Forum Sayfası

TOSYA'NIN 50 YILINA DAMGA VURACAK PROJE   


TOSYA'NIN 50 YILINA DAMGA VURACAK PROJE Tosya'da yeni otogarın proje aşaması tamamlanırken, ihale tarihi 08.Eylül 2021 tarihi olarak açıklandı.  Şehirde önemli bir eksikliği giderecek olan yeni terminalin 2022 yılının sonunda yeni yerinde hizmet vermesi bekleniyor. Tosya halkı tarafından uzun yıllardır yıkılması istenen ve adeta kanayan yara haline gelen otogar, nihayet şehre yakışır bir görüntüye kavuşacak. Mevcut şehirlerarası otobüs terminalinin ihtiyaçları karşılayamaması nedeniyle, şu anki mevcut konumun bulunduğu İskilip kavşağının altında Meslek Yüksek Okulunu yanına modern, konforlu, teknolojik donanımlara sahip yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi binası inşa edilecek.  TOSYA’NIN 50 YILINA DAMGA VURACAK Tosya Belediyesi tarafından İskilip Kavşağı 300 metre altında inşa edilecek yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi Yaklaşık 1.140 m2 Betonarme Otobüs Terminali, yaklaşık 16 m2 Betonarme Nizamiye ve yaklaşık 1.720 m2 Betonarme Galericiler Sitesi inşa edilecek. İlçenin ihtiyacını karşılayacak modern bir yapıya sahip olacak yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi, bünyesinde 8 adet bilet gişesi, restoran-kafe, büfe, bay-bayan wc, abdesthane, duş ve mescitler, şoför dinlenme odaları, çocuk oyun alanları ve ilçede faaliyet gösteren tüm galericilerin toplanacağı bir komplo tesis olacak. Şehrimiz dışarıya açılan kapısı olan terminal binamız modern ve konforlu yapısıyla şehrimizin gelecek vizyonuna değer kazandıracak.  İHALE  START ALDI Şehrimizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu ve şehrimizin gelecek vizyonuna değer katacak. Şehirlerarası Otobüs Terminal Binası Projemizin yapım ihalesini 8 Eylül 2021’de gerçekleşecek. Projenin resmi ihale süreci devam etmektedir. İlçenin uzun zamandır yaşanan problemlerinden bir tanesi olan Tosya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin içler acısı haline son verilerek yeni Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesi ihale sürecinin başlaması ile start aldı.


ESKİ YERE YENİSİ YAPILACAK Yeni yapılacak Şehirler Arası Otobüs Terminali ve Galericiler Sitesinin mevcut konumu içinde yeniden inşaat edilmesi ilçeden uzak bir yerde olması D100 karayolu ile bağlantısının olmaması ve alternatif yerlerin inşaat yeri olarak değerlendirilmemesi vatandaşların aklında ‘neden’ sorusunu bıraktı. TÜM SEYAHAT FİRMALARI TEK ÇATI ALTINDA İlçede aktif olarak faaliyet gösteren Tosya Seyahat, Tosya Tur, Tosya Seç Tur ve diğer seyahat firmalarının yazıhaneleri yer alacak. TRAFİK EĞİTİM MERKEZİ YAPILACAK Ayrıca Çocukların akülü arabaları ile bisiklet eğitimi alabilecekleri aileler için güvenli Trafik ışıklarının ve kurallarını öğrenebilecekleri 1000 m2 büyüklüğünde Trafik Eğitim Merkezi yapılacak.

‘’ İLÇEYE YAKIŞIR BİR OTOGAR OLACAK ‘’ Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, “Şehirlerarası Otobüs Terminali, son yıllarda ilçenin adeta kanayan yarası haline gelmiş önemli bir sorundu. Malumunuz mevcut otogar ihtiyacı karşılayamaz hale gelmekle birlikte, görüntü olarak da Tosya’ya yakışmıyordu. 20 yıl önce yapılan otogarın yenilenmesi seçim vaatlerimiz arasındaydı. Göreve gelir gelmez proje çalışmalarımıza hız verdik. Otogarı mevcut yerinde yapılması yönünde karar verdik. Bu noktada şehre yakışır bir terminal yapmak için ilk adım olan proje çalışmamızı tamamlamış bulunmaktayız. Modern, ihtiyacı karşılayacak, Tosya’ya yakışır bir otogar yapmak istiyoruz. 2022 yılının sonunda yeni otogarımıza taşınmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.


tosyahaberleri


Tarih: 30.08.2021 Saat: 09:40 Gönderen: kadir
[ D ]


google Ads
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Müftü Mehmet Korkmaz Görevine Başladı


Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü


Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa


Haberi ... Bookmark Ağına Ekle.

BlinkList del.icio.us FaceBook Folkd Furl Google Linkarena Mister Wong oneview Webnews Yahoo MyWeb YiGG

İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
Anasayfa | Videolar | Forums | Resimler | Firma Rehberi | Özel Mesaj | Profiliniz | |

Türkiye Kastamonu Tosya Karşıyaka Mahallesinden. Son dakika  Haberleri  Forum Sohbet Firma Rehberi Karşıyaka mahallesi Resimleri Üye Resimleri video üye videoları Haberler  Özel Album  
TOSYA Karşıyaka Mahallesinin Dünyaya acılan Penceresi 
 
Soru Ve Site İle İlgili sorunlarınız için/ kadir_karacam_37@hotmail.com Bize Yazın 

KADİR  KARAÇAM TELEFON:0 532 558 74 81


Abone olun Karşıyaka mahallesinden haberdar olun

Tema © Mavimsn