Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:69 Üye: 0 Toplam:69   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10052357
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  TOSYA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

[ D | S ]


 TOSYA DEMOKRASİ NÖBETİNDE 

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü olan Cumartesi gecesini, ülke genelinde milyonlarca vatandaş cadde, meydan ve sokaklarda düzenledikleri gösteri ve mitinglerde, darbe girişimini ve destekçilerini protesto ederek birlik, dirlik ve beraberlik şarkıları ile o geceyi andı.

Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen muhteşem organizasyonda Tosyalılar gecenin ilerleyen saatlerine kadar ellerinde bayrak, camilerinde ezan ve dillerinde tekbir sesleriyle darbeyi yapan alçaklara, yaptıran şerefsize ve arkasındaki hainlere lanet yağdırarak, unutmadık ve unutmayacağız mesajları verdi.

DEV PLATFORM KURULDU

15 Temmuz programı, Cumhuriyet Meydanı’na kurulan dev platformda ve alanı dolduran binlerce vatandaşın saygı duruşu ve İstiklal Marşımızı hep birlikte okumasının ardından, Kur’an tilaveti ile başladı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Kazım Şahin, Burada bir yıl önce olduğu gibi yine meydanları dolduran Tosya’nın bayrak, vatan ve millet sevdalısı hemşerilerini tekrar görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek; “Bu millet bu topraklar için ne kanlar döktü ve dökmeye de devam ediyor. Evet 15 Temmuz 2016 gününden bu yana tam bir yıl geçti. Nice canlar hayatını kaybetti, nice insanlar hainlerin kurşunlarıyla Gazi unvanını aldı.

Bugün bu darbecilerden hesap sorma işini sulandırmak isteyen, algı operasyonları yapmak isteyen, mağdur edebiyatı yapmak isteyen, canım birileri kol kanat germişti, işte bu harekete bulaşmayan mı vardı diye sanki onları masum göstermek isteyen gafillerde aramızda maalesef dolaşıyor. Daha dün Tosyalı şehidimiz Mustafa Kaymakçı’yı ve yüzlerce binlerce terörle mücadelede 15 Temmuz’da bu vatanın bayrağın, bölünmez bütünlüğünün, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diye ömrünün baharında kara toprağa verdiğimiz aziz şehitleri bir tarafa koyup da bu hainlerin safında yanında mı yer alacaktık. Tabi ki bunların hesap sonuna kadar sorulacak ve sorulmalıdır“ dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Kaymakam Deniz Pişkin de konuşmasında, hain darbe girişimcilerini sert bir dille eleştirerek; “15 Temmuz Demokrasi Zaferinin yıl dönümünde zaferiniz, zaferimiz milletimize  hayırlı olsun diyorum. 15 Temmuz’un ana fikri unutmayacağız, unutturmayacağız. Unutmayacağız çünkü 249 şehidimizin olduğu olayı unutmamız mümkün değil. Unutmayacağız çünkü 2500 gazimizin kayıtlara geçtiği böylesi acı bir olayı hafızalarımızdan silmemiz mümkün değil. Unutmayacağız çünkü Türkiye Cumhuriyeti kuruldu kurulalı böylesi haince ve kalleşçe kalkışmaya ilk defa muhatap oluyor. Evet Cumhuriyet, bizler bu topraklarda olduğumuzdan beri sadece Cumhuriyetimizle sınırlı değil. Ta 1071 yılında Türklerin Anadolu’ya giriş yaptığı yıldan beri Malazgirt’ten beri bakın bin yıl olmuş. Bin yıldan beri bu topraklardan bizleri söküp atmak isteyen hainlerin oyunları bitmedi asla da bitmeyecek. Ama biz bu kadar alçakçasını, bu kadar haincesini ilk defa görüyoruz. Üzerinde geçmişi şan, şeref ve kahramanlıkla dolu Türk Silahlı kuvvetlerinin üniformasını geçirmiş eşkıyalar bu insanların bu aziz milletin, vergisiyle, parasıyla alınmış mermiyi, topu tüfeği, uçağı bu milletin üzerine salmakta bir beis görmediler. 15 Temmuz gecesi nasıl bu meydanı doldurduysanız bugün de aynı meydanı doldurduğunuzu görüyor ve bundan büyük kıvanç duyuyorum. Devletim ve milletim adına ve tüm Tosyalı kardeşlerime bayrağına, ezanına imanına, vatanına milletine bu denli sahip çıkan, kalbi vatan sevgisiyle dolup taşan Tosyalı hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

BİNLERCE BAYRAK DAĞITILDI

Program devam ederken belediye tarafından alanı dolduran 10 bine yakın Tosyalı’ya binlerce Türk Bayrağı dağıtıldı ve bayrak dağıtımı sonrası da meydanda bayrak şovu başladı.

Türk Tasavvuf Musikisi Korusu, Musiki Cemiyeti kahramanlık türküleri, o kanlı geceye ait görüntüler, Ankara Kulübü Derneği ve Mehter Takımı’nın gösterilerini Abdullah Civliz’in muhteşem konseri izledi. Gece boyunca devam eden program sırasında belediye tarafından ikram çeşmesinden soğuk içecekler ve etli pilav ikramında bulunuldu.

-Emre ÇİLOĞLU

Tarih: 18.07.2017 Saat: 10:53 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com