Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:39 Üye: 0 Toplam:39   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10304149
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  Tosya Tekyürek Oldu

[ D | S ]


Tosya Tekyürek OlduTosya Tek Ses Tek Yürek!..

Son günlerde Ülkemizde olduğu gibi tüm dünya’yı yakından ilgilendiren İsrail’in devlet  terörünü kınamak, yaralı olanlara acil şifa ve şehit olanlara dualar okunması için Tosya Filistin Gönüllüleri tarafından dün Tosya Cumhuriyet Meydanında Cuma namazı çıkışı bir basın açıklamasına yönelik miting düzenlendi.

Mitinge çok sayıda vatandaşımız katılırken havanın aşırı sıcak olması nedeni ile vatandaşlar gölge yerlere geçerek mitingi izlediler.

Cuma namazı çıkışı düzenlenen mitinge, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Ak Parti İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, Tosya MHP İlçe Başkanı İsmail Yur, Tosya Müftüsü Hikmet Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Mutlu, çok sayıda öğretmen ve İmamların yanısıra, İmam Hatip Lisesi Öğrencileri, Mahalle Muhtarları ve Tosyalı vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Basın Açıklaması ve Miting Programının sunuculuğunu Sacittin Börekçi yaptı. Daha sonra kürsüye Mustafa Özipek geldi ve Basın Açıklamasını yaptı.

Özipek, “Tosya Filistin Gönüllüleri olarak, İsrail’in devlet terörünü, yurtiçinde askere, polise kurşun sıkan kirli ellerin terörünü lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, ümmete, insanlık âlemine sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.

Tosya Filistin Gönüllüleri’nin Basın Açıklamasının ardından  dua etmek için kürsüye Tosya Müftüsü Hikmet Yazıcı çıktı. Müftü Yazıcı oldukça coşkulu ve etkili ettiği dualar sırasında vatandaşlar gözyaşlarını gizleyemediler. Amin seslerinin yükseldiği Cumhuriyet Meydanında yapılan duaların ardından İsrail Bayrağı yakıldı ve “Kahrolsun İsrail” sloganları ile bu “devlet terörü” ilçemizde  de kınandı.

Basın Açıklaması ve mitinge katılamayan hemşerilerimiz için “Tosya Filistin Gönüllüleri”nin basın açıklaması metnini sizlerle paylaşıyoruz:

 = BASIN AÇIKLAMASI =

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Korsan devlet İsrail, kudurmuşluğunu, kanlı yüzünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. İslam dünyasının bağrında bir hançer gibi kurulduğu andan itibaren zulmün, vahşetin kaynağı olan İsrail, insanlık dışı eylem ve katliamlarına bir yenisini ekledi.  50 ülkeden 600’ün üzerinde insan hakları gönüllüsünün “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” sloganıyla Gazze’ye insani yardım götürdüğü gemilere uluslararası sularda saldırdı.  Saldırıda 19 kişinin şehid edildiği, 60’dan fazla kişinin de yaralandığı çeşitli kaynaklarca belirtiliyor.

İnsanlığın kanayan yarasına merhem olmak, yaralılara ilaç, açlara yiyecek ve çıplaklara giysi gibi son derece insani ve zaruri ihtiyaç malzemelerini, muhtaç Gazzelilere ulaştırmak için ölümü göze alan, gemiler dolusu bu yüce gönüllü ve fedakâr insanlar, ihanet ve alçaklığa bulanmış bu yüzyılın yüz akı olmuşlardır. Aç, susuz, ilaçsız ve sokakta kalan yetimlere bir parça teselli olmak ve yalnız olmadıklarını hatırlatmak için giden bu cesur ve namuslu insanlar, maalesef kudurmuş İsrail'in saldırısı ile büyük bir imtihan verdiler. Onlardan kimi yola çıkarken göze aldığı ve tatmak için dualar ettiği şehadet şerbetini içti, kimi de içmeyi, yani sıranın kendilerine gelmesini beklemekteler. Allah'tan, bu yiğit insanların amelini makbul kılmasını ve rahmetini diliyor, yaralılara da şifa, güç, direnç ve sıhhat diliyoruz. 

Ayrıca Müslümanlar olarak esas ve sürekli işimiz olan, ümmeti vahiyle inşa stratejimizi her şartta ve durumda aksatmadan sürdürmeliyiz. Bilmeliyiz ki, Filistin'in, Kudüs'ün, Aksa'nın gerçek anlamda kurtuluşu da, topyekun Ümmetin kurtuluşu da, hatta tüm ezilen halkların, tüm dünya insanlığının işgal, sömürü, zulüm ve adaletsizliklerden kurtuluşu da Kur'an'ın karanlıklardan aydınlığa çıkaran, zulümden kurtarıp adalete ulaştıran mesajının, Resulullah (s)in ve eğittiği ilk Kur'an neslinin yolunu takiple olacaktır.  Ümmetin vahiyle yeniden dirilip vahdeti sağlayarak izzetli günlerine kavuşmasının reçetesi örnek bir "Kur'an Toplumu" olmaktan geçmektedir."

Bu saldırı mutlaka hayırlı gelişmelerin miladı olacak boyuttadır. İHH öncülüğündeki uluslar arası insani yardım gönüllülerinin bu girişiminin vahşice engellenmesi terörist İsrail’in sonunun yakın olduğunu müjdelemektedir. Çünkü insani duygularını yitirmiş, kurulduğundan beri dünyada adı silahla, terörle, savaşla, katliamla, vahşetle, ölümle birlikte anılan İsrail devletinin bunu sürdürmesi, ayakta kalması mümkün değildir. 

Tüm dünya, tüm insanlık bu vahşileri tükürükleriyle boğmalıdır. İnsanlık ve İslam ümmeti İsrail karşısında tarihi bir imtihandadır. Vahşete göz yumanları, vahşeti görmezden gelenleri,  umursamayanları, “bu savaştan bize ne,  geçmişte yaptıklarından dolayı bu Filistinliler, Araplar bunu hak etti” gibi Müslümanca olmayan tavır ve duruşlarla gafletten dolayı İsrail tarafında olanlara tarih ve de Allah hesap soracaktır.

Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizde terörist saldırıların artması da son derece manidardır. İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 asker şehit olurken, 9 asker de yaralanmıştır.  Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 asker ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştur. Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in gücünün araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki işbirlikçilerinin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.

Tosya Filistin Gönüllüleri olarak, İsrail’in devlet terörünü, yurtiçinde askere polise kurşun sıkan kirli ellerin terörünü lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, ümmete, insanlık âlemine sabır ve başsağlığı diliyoruz. 

TOSYA FİLİSTİN GÖNÜLLÜLERİ
aciksozgazetesi.com

Tarih: 05.06.2010 Saat: 11:01 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 5
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com