Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:39 Üye: 0 Toplam:39   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10304211
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ,PİRİNÇ FABRİKASININ AÇILIŞINI YAPTI.

[ D | S ]


VALİ ERDOĞAN BEKTAŞ,PİRİNÇ FABRİKASININ AÇILIŞINI YAPTI.Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Ortalıca’ da bulunan ve kırsal kalkınma projeleri ile teknolojisi yenilenen pirinç fabrikasının açılışını yaptı.Oratalıca beldesinde düzenlenen açılış törenine, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Hanönü Kaymakamı Taner Bolat, Tosya Garnizon Komutanı Himmet Polat, Ortalıca Belediye Başkanı Yusuf Arpacı, Tosya Belediye Başkan V. Mustafa Karakaş, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz, İl Tarım Müdürü İhsan Emiralioğlu, Ak Parti İl Başkanı Av. Metin Çelik, Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç, AK Parti Kastamonu milletvekili adayı Zafer Nalbantoğlu, kurum amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, törenin açılış konuşmasını yapan S.S. Ortalıca Tarım Kredi Koop. Başkanı Şevket Yerli, Kooperatifimizi, beldemizde yaşayan 370 kişi bir araya gelerek oluşturmuştur.Çalışma koşulları itibari ile çok amaçlı bir kooperatif statüsünde olup, çeltik üretimi, hayvancılık,  orman üretimi, hayvancılık, sulama, ürün işleme ve ürün pazarlaması yaparak ortaklarına hizmet vermektedir.Kooperatifimizin, 23000 m2 ve 4700 m2 olmak üzere iki adet arsası ve bu arsalar üzerinde çeltik işleme fabrikası, un değirmeni, küçük mini un fabrikası, tomruk biçme şeridi, satış mağazası, süt toplama merkezi, mazot satış istasyonu, 2500 m2 kapalı çeltik depoları, çeltik kurutma makineleri, süt toplama aracı, damperli kamyon, kazıcı yükleyici kepçe den oluşan mal varlığı bulunmaktadır. Kooperatifimizin amacı, ortaklarımızın ve bölgedeki  diğer üreticilerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri sunmaktır.Uyguladığımız  proje ile fabrikamızda kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesi gerçekleştirilmiştir. Bu güne kadar verilen desteklerinden dolayı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlara, kooperatifim ve yönetim kurulu adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.S.S. Ortalıca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, 2010 yılında proje ile il tarım müdürlüğümüze münacatının ardından, teknoloji eskimesi nedeni ile, yenilemek için bakanlığımıza müracaat etti diyen İl Tarım Müdürü İhsan Emiralioğlu,’’Bakanlığımızın gerekli desteği vermesi ile teknolojisi yenilenen pirinç fabrikası, Ortalıca beldesine ve bölgeye daha verimli hizmet verecektir. Ortalıca tarımsal kalkınma kooperatifi, benzin istasyonundan pirinç fabrikasına, süt toplama merkezinden orman işlerine kadar kendi üyesinin bütün faaliyetleri yapmış ve bu konuda büyük bir başarı elde etmiştir.Bu elde ettiği başarılardan dolayı yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanımızı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.


Açılış töreninde bir konuşma yapan Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, “ Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programlarında, SS. Ortalıca Tarımsal Kalkınma kooperatifi, tarafından uygulanan  teknoloji yenileme üretimi artırmaya yönelik hibe projesi ile yeni makineler alınmış ve kurulmuştur. Bizler, Tosya olarak bu program dahilinde Ortalıca tarımsal kalkınma kooperatifi dışında, Ekincik köyü tarımsal kalkınma kooperatifi tahıl işleme ve paketleme projesi kapsamında, 250 bin TL  hibe desteği aldık. Gene tarım bakanlığımızın kırsal alanda sosyal destek projesi kapsamında, Ortalıca, Akbük ve Suluca köylerine toplam olarak 454 baş gebe düve 227 ailemize kazandırılmıştır. Bu üç proje ile, Tosyalı çiftçilerimize canlı hayvan alımı, ahır yapımı ve tamiratı kapsamında 1milyon712 bin750 TL. lik bir kaynak sağlanmıştır. Arzu ettiğimiz kadar olmasa bile, Tosyalı çiftçilerimiz gerek genel bütçeden gerek özel idare bütçesinden yeterli destek almışlardır. Değerli misafirler; haklı bir üne sahip olan Tosya pirinci, Layık bir şekilde üretilip tanıtılıp pazarlanamamıştır. Bu eksiklikten dolayı pazardaki yerini başka markalara kaptırmıştır. Rekabet şansının yükseltilmesi adına, Ortalıca tarımsal kalkınma kredi kooperatifinin yapmış olduğu teknolojik atılım,umarım Tosya’mıza emsal teşkil eder. İlçemizde 30 adet tarımsal kalkınma kooperatifi 19 adet aracılık işletmesi bulunmaktadır. Girişimci olarak bilinen Tosyalı vatandaşlarımızı, bu taleplerin artması doğal alarak muhataplarını harekete geçirecektir. Bu nedenle hem Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, hemde bu tür konularda proje desteği veren Avrupa birliği kuruluşlarının bu konulardaki desteğinin duyurulması da büyük önem arz etmektedir’’diye konuştu.Türköz,’’Bu projenin gerçekleşmesi için bizlere her türlü desteği veren ve açılışına katılarak bizleri onurlandıran  Kastamonu Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim’’dedi.
Kastamonu Valisi Erdoğan Bekta, ise yaptığı konuşmada,’’Tosya da,Ortalıca da, böyle güzel bir tesisin kapasite artışını kutlamak üzere, bir aradayız. Tosya, gerçekten girişimciliği ile, potansiyelini değerlendirmesi ile öne çıktığı gibi, anlaşılan birlik beraberlik içerisinde hareket etmeyi başarması ile ve kooperatifçiliği başarması ile de öne çıkıyor. Gerçekten başarılı bir kooperatif uygulaması ile karşı karşıyayız ,dinlediklerimizden aslında başarılı olmanın ipuçlarında yakalayabiliyoruz. Kooperatif başkanı dedi ki; ‘’bizim on bir tane çalışanımız var’’ bu işin sırlarının biri, çalışanların bu kadar iş dağınıklığına rağmen kadro sayısının artmaması ve personel sayısını  belirli bir dengede tutarak başarıyı yakalamaları olarak görülüyor. Kooperatifler, bizim gibi kamu kuruluşudur.Kamu kuruluşları, ekonomiye işletmeye heveslenmemelidirler. Kooperatifler ne zaman devriye girecek; çiftçilerimizin bireysel olarak başaramadığı yerlerde devreye girecek, sorunu çözecek veya çözülmesine yardımcı olup geri çekilmeyi bilecek. Bu anlamda başarıya yakalayan ortalıca tarımsal kalkınma kooperatifini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.Törenin ardından Vali Erdoğan Bektaş,Kaymakam Türköz ve beraberindeki heyet,pirinç fabrikasında incelemelerde bulunduktan sonra,Ortalıca Belediyesini,Ortalıca İlköğretim Okulunu ziyaret ettiler.Ziyaretlerin ardından,törene katılan protokol üyeleri ve vatandaşlara Ortalıca belediyesi düğün salonunda, çeşitli ikramlarda bulunuldu.http://www.tosya.gov.tr
Tarih: 15.04.2011 Saat: 21:41 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com