Müftü Mehmet Korkmaz Görevine Başladı
Tarih: 08.08.2012 Saat: 11:58
Konu: Güncel Haber Müftü Mehmet Korkmaz Görevine Başladı2011 yılı müftüler kararnamesi ile İlçemiz de görev yapan Hikmet Yazıcı’nın ,  Bursa –Karacabey Müftülüğü görevine tayini çıkması ile birlikte yaklaşık  8 buçuk aydır ilçemizin  müftüsüz kalmasının ardından, geçtiğimiz günlerde Diyanet işleri Başkanlığının ataması ile Kastamonu Eğitim Merkezi Görevlisi Mehmet Korkmaz Tosya İlçe Müftülüğü  görevine atandı. 

Doğma büyüme Kocaeli İzmitli olan Kormaz,  28 yıl Kastamonu da Diyanet Eğitim Merkezi’nde Çalıştı.  Eğitim Merkezinin Kurucu müdürlüğünü yaptı.   18 sene devam eden müdürlük görevinin ardından Yurt dışında göreve gitti. Yurt dışı dönüşünde Diyanet Merkezinde Eğitim görevlisi olarak devam ederken  Tosya ilçe Müftülüğü görevine atandı.  1951 Kocaeli doğumlu  olan Mehmet Korkmaz tahsilini İzmit ve Bursa’da tamamladı.

Korkmaz daha önce de Tosya’da birçok kez bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi;   Son tayinimizde yabancısı olmadığımız ve görevlilerle beraber halkında bir çoğunluğunu tanıdığımız Tosya ilçemize büyüklerimiz uygun gördüler müftü olarak geldik.  Daha önce Tosya ya birçok kez geldik . vaaz programları, kutlu doğum programları, açılış programları gibi birçok sebeple geliş gidişimiz oldu. Tosya ya yabancı değiliz görevlilerde bize yabancı değil birçoğu benim öğrencim. Bakanlık onayı ile atandık.  38 senelik meslek hayatına sahibim .  Diyanet camiasının temel taşlarından sayılırım.  Türkiye genelinde birçok ilde il müftülüğü gibi görevlerde öğrencilerim var.  Buraya gelmeden önce Başkanlıkça  bize yaz kuran kurslarının denetimi  ve gözetimi için on ilde görev verildi. Bursa , Yalova Kocaeli, Sakarya Bilecik, Nevşehir Niğde, Aksaray , Karaman Konya .  Ayın 13 ünde karar name çıktığında bu işlerle iştigal ediyorduk. İnşallah görevimize layık oluruz. Tosya güzide bir ilçemiz.  Ömrümüzün ve gücümüzün yettiği kadar, bilgi birikimimizle  hak ve adaletten ayrılmamak kaydıyla , yapılan her şeyin hesabının Allaha verileceği bilinciyle, görevimizi yerine getireceğiz.  Allah utandırmasın hayırlı hizmetlere vesile oluruz inşallah. Gece gündüz demeden çalışacağız.  Emekliliğime  4 yıl kaldı. Ancak , çalışmalarımız aşkla ve şevkle devam edecek.   Ayın 27 yedisinde de görevlilerimizle aylık toplantımızı yapacağız.

Cemaatimiz vatandaşlarımız müsteri olsunlar. Kendileriyle birebir görüşeceğiz . Tüm vatandaşlarımız adına  Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hayırlı ve sıhatli ömürler diliyorum birlik ve beraberlik diliyorum. Haksızlık karşısında susmamalarını haklı her türlü istek için kapımızın kendilerine açık olduğunu , her türlü bize düşen ihtiyaçlarına koşacağımızı bilmelerini istiyorum. Dertlerimizi sıkıntılarımızı sevinçlerimizi birlikte paylaşacağız.  Şimdiden bayramlarını kutluyorum” dedi.

 Müftümüz Mehmet Korkmaz’a  hoş geldiniz der, yeni görevinde başarılar diler, hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Hbr: Hidayet KaraBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1257