KADİR KARAÇAM IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Tarih: 08.07.2010 Saat: 18:27
Konu: Güncel HaberKADİR KARAÇAM IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJIKARŞIYAKA MAHALLESİ MUHTARI KADİR KARAÇAM  Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
KADİR KARAÇAM  mesajında rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Mirac gecesine kavuşmanın hazzı ve mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

İçinde birçok ilahi hikmet, sır ve bereket bulunan İsra ve Miraç Mucizesi, Yüce Allah'ın sonsuz kudretinin eserlerini görmesi için, Sevgili PeygamberimizRA ;e yaptırılan mukaddes bir yolculuğu, manevi yükselişi ve huzur-u ilahiye kabul edilişi ifade eden, insan idrakinin ve havsalasının kavrayamadığı bu kutsal yolculuk iki aşamadan meydana gelmektedir. Gerçek anlamda gönül ve ruh temizliğinin yolu da Yüce Allah'a bağlılık, çalışmak ve boyun eğmekten geçer. Kandiller kalplerimizi temizler. Miraç kandili kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek ve sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine insanlığın barış, huzur ve saadetine, birlik ve beraberliğine vesile olmasını, şiddet ve terörün, acı ve gözyaşlarının dinmesini, milletimiz ile bütün İslam âlemi için, miraç kandilinin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. "

KADİR KARAÇAM

KARŞIYAKA MAHALLESİ MUHTARIBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=179