Destek başvuruları için son tarih 31 Aralık
Tarih: 11.11.2014 Saat: 11:15
Konu: Güncel Haber


 
Destek başvuruları için son tarih 31 Aralık   Tosya Ziraat Odası çiftçileri uyardı; mazot ve gübre desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler için 31 Aralık 2014 günü son.

27 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan yeni ÇKS yönetmeliğinin yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle çiftçiler için mazot ve gübre destekleri başvuru tarihlerinde değişiklik oldu.

Yeni düzenleme ile birlikte çiftçiler, 2015 yılına ait ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvurularını 1 Eylül 2014-31 Aralık 2014 tarihleri arsında yapacaklar.

Mazot ve gübre desteği konusunda çiftçilerin mağdur olmamaları için Tosya Ziraat Odası’ndan açıklama yapıldı.

Açıklamada; “Yeni ÇKS yönetmeliği gereğince, 2015 yılına ait mazot ve gübre desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin başvuru dosyalarını 1 Eylül 2014 -31 Aralık 2014 tarihleri arasında yaptırmaları gerekiyor. Mazot ve gübre desteği başvurusu için çiftçiler İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden ÇKS dosyalarını alarak köy / mahalle muhtar ve azalara imzalatarak Ziraat Odası’na getirerek Çiftçi Belgesi alacak. Dosyayı tamamlayan çiftçiler tekrar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne teslim etmelerinin ardından mazot ve gübre desteği başvuruları tamamlanıyor.

ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvurularında çiftçilerin Ziraat Odalarından çiftçilik belgesi alma zorunluluğu bulunuyor. Çiftçiler; ÇKS başvuruları için düzenlenen zaman dilimi dışında, talep ettikleri, takdirde banka, Tarım Kredi Kooperatifleri, Pancar Kooperatifi, K2 belgesi ve diğer işlemleri için de Çiftçilik Belgesi alabilecekler” denildi.  Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1944