Kazım Şahin,”İstifa Etmeyeceğim.”
Tarih: 10.02.2015 Saat: 09:15
Konu: Güncel Haber


 
 Kazım Şahin,”İstifa Etmeyeceğim.”



 Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin,düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Şahin Açıklamasında şunlara yer verdi;”Bilindiği gibi Tosya’da da uzun yıllardır bir milletvekilliği açlığımız var hala bu devam ediyor. Bu noktada hemşerilerimiz arasında bu tür sohbet mahiyetinde bu sıkıntının nasıl giderileceği konusunda çeşitli konuşmalar oluyor. O bakımdan bizimde AK Parti’den milletvekili aday adayı olacak şeklinde adımızın geçtiği zamanlar oluyor.

Bizim bu noktada bir beyanımız olmadı ama hemşerilerimizin yakıştırması bu yöndeydi sağ olsunlar. Diğer taraftan kimi biz başkana yetki verdik belediye başkanlığı hizmetine devam etsin diyor, diğer taraftan da başkanı gönderelim hem ilçemize hem ilimize hizmet etsin gibi görüşler vardı.

Bütün bunları İlçe teşkilatımızla birlikte değerlendirdik, görüştük ve bugün itibari ile Tosya’da belediye başkanı olarak istifa edipte aday adayı olmamın doğru olmayacağını, milletin beş yıllığına verdiği bu vekalete de ihanet anlamı taşıyacağını, çünkü hemşerilerimizden beş yıllığına yetki istediğimizi, yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı seçim sürecinde ifade ettiğimiz içinde onlar çok yüksek bir oy oranıyla bizi tekrar seçtiler.

Hizmetin yeri sınırı yok, Tosya Belediye Başkanlığı da çok önemli bir makam, hem hemşerilerimizin bu teveccühünü, bu güvenini boşa çıkarmama hem de bir taraftan tamamladığımız projelerin açılışını gerçekleştirme, diğer taraftan yeni projeleri hayata geçirme gibi adeta Tosya’yı yeniden inşa etme mücadelemiz bundan sonra da sürecek. Rabbim nasip eder, ve sağlık sıhhat verirse önümüzdeki dört yılı da Belediye Başkanı olarak devam etme ve değerli hemşerilerimize hizmet etme kararı aldık. Tabi yaklaşan bu genel seçimlerde de bir taraftan Tosya’da ki yatırımların takibini el birliği ile sürdüreceğiz.

Gerek AK Parti’nin İlimizde, İlçemizde ve ülkemizde çok yüksek bir başarı grafiğini sürdürmesine katkı sağlayacağız. Diğer taraftan siyasete soyunmuş bizi TBMM’de teslim etmek üzere elini, başını taşın altına koymuş Tosya’lı hemşerilerimizin de gerek sıralamaya girmeleri gerekse seçilmeleri noktasında biz arkadaşlarımız, İlçe teşkilatımız ve belediye başkanlığı olarak sonuna kadar arkalarında olacağız. Her şartta iktidar partisinden Tosya’lı bir vekil çıkarılması noktasında kararlığımızı, ısrarımızı sürdürüyoruz.

Son günlere gelirken Tosya’da hemşerilerimiz arasında dedikodular ve yakıştırmalar devam ediyor bütün bunlara son noktayı koymak ve yol haritamızı hemşerilerimizle paylaşmak için bu açıklamanın yapılmasını gerekli gördük. Şimdiden genel seçimlerin ülkemize, İlimize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.  İnşallah Tosya’lı bir vekil ile Kastamonu’da da AK Parti milletvekilleri ile önümüzdeki dönemde güçlü bir şekilde hizmet etmenin, Tosya’mıza kazandıracağımız projelerde onların desteğini almayı ümit ederek herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” Dedi.

Sağlık durumu hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Kazım Şahin “24 Aralık 2014 tarihinde Türk Time dergisinin Yılın Hizmet Adamı ödül töreni için Ankara’ya gittiğimizde gelmişken birde Check-Up yaptıralım dedik ve bir anda kendimizi ameliyat masasında bulduk. Açık kalp ameliyatı geçirdim, bir ana damar ve iki de tali damar olmak üzere toplam üç damar değişti.

Altı hafta gibi süreç geçti iyiyim Allaha şükür, 27 Şubat’ta bir kontrolüm olacak ve sonrasında 3 Mart’ta resmi olarak görevime başlayacağım. Ama bu arada da yine belediyeye gelerek arkadaşlarla istişare ediyoruz, yapılan çalışmalara gözlemcilik yapıyoruz. Bugün mesela tüm belediye birimleri ile bir toplantı yaptık, çalışmalarda aksayan yönler neler bunlarla ilgili yaklaşık iki saatlik bir toplantımız oldu. Dediğim gibi 3 Mart tarihinde resmi olarak görevime başlayacağım inşallah” dedi.

Daha sonra TOKİ hakkında da bilgiler veren başkan Şahin; “Toki yapılmayacak iptal edilmiş, ön başvuru ücretlerini belediye kullanıyor gibi söylentiler var. Bütün bunlar asılsız iddialar ön başvuru ücretleri Toki’nin hesabında, belediye ile hiçbir bağlantısı yok. Ayrıca Toki çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor birkaç küçük ayrıntımız var onlarda tamamlandıktan sonra inşaat çalışmaları başlayacak” Dedi.

Pazar yerinin eski yerine taşınacağı söylentileri hakkında da açıklamalar yapan başkan Şahin, Pazar yerinin yine aynı yerinde hizmete devam edeceğini söyledi. “ Orada bir emek var, harcanan yüksek miktarda paralar var neden eski yerine geçelim. Eski Pazar yeri rezil bir haldeydi şuan Türkiye’nin bir çok yerinde böyle modern bir pazar yeri yok” diyerek söylentilere cevap verdi.

Kavşak çalışmalarının da son hızla devam ettiğini belirten Şahin; “Sizlerde görüyorsunuz Türkiye’nin en büyük üçüncü kavşağı Tosya’ya yapılıyor, Karayolları Bölge Müdürüyle yaptığımız görüşmede Tosya’ya 26 kişilik bir heyet gönderdiklerini kavşağın coğrafi olarak çok zor şartlarda yapımının devam edeceğini belirttiler, milimetrik ölçümlerle yapıldığını ve en ufak hatanın üstünden kalkılamayacak sonuçlar doğuracağını belirttiler. Yani bazı işler kolay olmuyor. Ayrıca önümüzdeki süreçte yeni bir otogar düşünüyoruz, kavşağın yapılması ile birlikte orada bulunan otogarımız ihtiyacı karşılayacak durumda değil. İstanbul yolu üzerinde güzel bir otogar yapmayı planlıyoruz” dedi.







Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1986