BAŞKAN ŞAHİN'DEN DEV PROJE MÜJDELERİ
Tarih: 26.04.2015 Saat: 14:23
Konu: Güncel Haber


 
BAŞKAN ŞAHİN'DEN DEV PROJE MÜJDELERİ Belediye Basın Bürosu/ Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin makamında Tosya ile ilgili genel durum değerlendirmesi adı altında bir basın açıklaması yaptı.  


Şahin; Tosya’ya hizmet noktasında yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında genel bir durum değerlendirmesi ile birlikte son zamanlarda internet üzerinden yapılan söylentilere de son vermek istediğini söyledi. 

Belediye Başkanı Kazım Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi. “Önümüzdeki bahar ve yaz sürecinde belediyemizin almış olduğu kararlar çerçevesinde yapacağımız çalışmalar, geçtiğimiz birkaç aylık süreçte planladıklarımız ve başladığımız işlerle ilgili Tosya halkımızı da bilgilendirmek amaçlı böyle bir basın toplantısı yapma gereği duydum. Yunus Emre Mahallesi ve üst geçit bölgesi, MYO çevresi ve Sağlık Meslek Lisesi yolundaki sıcak asfalt çalışmaları ve yine fiili olarak ibadete açılmış olmasa da Osmanlı Camii’nin çevre düzenlemesi, bu arada şehir merkezinde Cumhuriyet Parkının çevresinde ve belediyemiz önünde asfaltlama çalışmaları yapıldı” Dedi. 

Önümüzdeki günlerde ise tüm şehir merkezinde bulunan trafik sinyalizasyon sistemlerinin led lambalı sisteme dönüştüreceklerini belirten başkan Şahin aynı zamanda güneş enerji sistemli uyarı cihazları ile şehrin tüm kavşak ve tüm yollarındaki trafik uyarı ışıklandırma çalışmaları ile yeniden revize edileceğini belirtti. 

Kuru çay üzerinde yaya yolu olarak kullanılan yollarında çok deforme olduğunu belirten Şahin kısa zamanda tabanda bulunan ateş tuğlalarının da deforme olanlarını değiştirerek, yan tarafında bulunan yeşil alanlarında yeniden elden geçirilerek o bölgenin yeniden görsel bir görüntüye bürüneceğini belirtti. Yine aşağı pınar bölgesinde bulunan Osmanlı çeşmesinin de komple elden geçirileceğini aynı zamanda hemen altında bulunan yeşil alanında yeniden dizayn edilerek mini kafeteryalar, ışık ve su gösterileri ile şehre yeni bir cazibe merkezi oluşturulacağını söyledi. 

Bağ yolları hakkında da bilgiler veren Şahin bir süredir sıcak asfalt ve soğuk asfalt çalışmalarının devam ettiğini yaz aylarına girmeden bir çok bağ yolunun asfalt ile kaplanacağını belirtti. 

Eski sebze ve meyve pazarı bölgesinde de çelik çatının kaldırıldığını söyleyen Şahin, Kilkuyu köyü, Karşıyaka Mahallesi  yazıçam mevkiine düğünlerde ya da çeşitli merasimlerde kullanılmak üzere yemek yeme yeri şeklinde yeni bir tesis inşa edileceğini söyledi. Şahin eski sebze pazarı hakkında yaptığı konuşmasın da “Sizler de gördünüz çatısı kaldırıldı bizde burayı bir bölümünde son sistem çocuk oyun parkı, spor alanı ve iki tane de kafeterya tarzında ağaç bungalov ile bir restaurant ve büfe oluşturulacak” dedi. Bu bölgeye yapılacak restaurant’ın sadece bayanlara tahsis edileceğini belirten Şahin, yöresel yemeklerin yapılacağı bir alan inşa edileceğini belirtti. 

Bağcılar belediyesinin katkıları ile üç olukları bölgesinde yapılacak kapalı yüzme havuzu, TOKİ, Sgk binası gibi yapılarla siteler ve harsat bölgesinin daha da canlandırılıcağını belirtti. 

Uzun yıllardır Tosya halkına hizmet eden Osmanlı Parkı hakkında da değişikliklerin yapılacağını belirten başkan Şahin “Mevcut parkımız Osmanlı parkını üç ana bölüme ayırıyoruz. Fiili olarak bölmüyoruz ancak mevcut orta bölgede bulunan işletmeci ve park alanı, aşagı tarafa ve üst tarafa da kış aylarında da oturulabilecek şekilde restaurant, büfe ve kafe tarzı ağaç bungalov evler ile yeni mekanlar yapıyoruz. Buraları daha önce yap işlet devret modeli ile düşünmüştük, meclisimizin aldığı kararla belediyemiz tarafından inşaatının yapılıp işletmesinin kiraya verilmesi gündemde” dedi.


Geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan arastalar hakkında da açıklamalar yapan Şahin; “Sizlerde biliyorsunuz arastalarımızda çok büyük bir çalışmaya giriştik. 50-60 yıllık altyapı yenilenerek üst yapısının da renkli parkelerle kaplanması ile birlikte, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ki aydınlatma fuarında arkadaşlarımız gerekli incelemeyi yaptılar. Bu hafta sonuna doğru üstten aydınlatma şeklinde numunelerimiz gelecek onu bütün arastalarda uygulamaya koyacağız. Dik sokakları sabit dubalar ile trafiğe kapattık biliyorsunuz ama yan sokaklarda oynar başlıklı dubalarla gündüz trafiğe kapatmayı düşünmüştük ama bunda bir karar değişikliği yaparak antik duba getirttirdik 550 tane yaya kaldırımlarını koruyacak şekilde ve sürekli trafik akışını sağlamak üzere bir karar değişikliği yaptık. İşyerlerinin önlerine dubalar yerleştirerek tek yönlü trafiğe açık hale getireceğiz” dedi.

100. yıl caddesi üzerinde bulunan elbise pazarı hakkında da bir açıklama yapan Şahin, “Tosya halkı ile bir anket yapacağız gelen tepkilere göre halkımız ve esnaflarımız uygun görürse elbise pazarını düğün salonu önünde bulunan eski sebze ve meyve pazarına taşımayı düşünüyoruz. Özellikle altını çiziyorum düşünüyoruz, kesin karar vermiş değiliz” dedi.

Araç filosunun da yenileceğini belirten başkan şahin; bir adet Renault Fluance, özellikle köylere hizmet edecek olan çok seri bir itfaiye aracı, mevcut cenaze nakil aracını kestirerek tören cenaze nakil aracı, ve cenaze yıkama araçlarının Tosya belediyesine kazandırılacağını belirtti. 

Tosya Devlet Hastanesi’ndeki doktor sıkıntısına da değinen Şahin; “Arkadaşlar bu mesele artık siyaset malzemesi olarak da kullanılmaya başlandı. Doktorlar geliyor gidiyor bunlar oluyor, ayrıca Pazartesi günü yeni çekilen kura ile bir tane dahiliye uzmanı, bir tane de anestezi uzmanı ataması yapıldı ve görevlerine başlayacak. Son zamanlarda açıklamalar yapılıyor. “Şu tarihte şu kadar doktor vardı bu tarihte bu kadar doktor vardı” diye o günün şartları farklıydı bugünün şartları farklı, o dönemde özel hastane diye bir kavram yoktu herkes mecburen devlet hastanelerinde çalışmak zorundaydı. Bunlarla siyaset yapmanın, siyasetin bu kadar ayağa düşürülmesinin kimseye bir şey kazandıracağını düşünmüyorum.” dedi. 

Festivalde harcanacak paranın şehir merkezindeki asfalt çalışmaları için kullanılması konusundaki konuşmalar hakkında bilgiler veren Şahin; “Festival bünyesinde güreş ve toplu sünnet merasimlerimiz güreş ağası ve pilav ağaları tarafından karşılanıyor biliyorsunuz. Bu etkinlikler için belediyenin kasasından para çıkmayacak ancak müzik şöleni için harcanacak paranın şehir merkezindeki asfaltlama çalışmaları için harcanacağı konusu halkımız tarafından da kabul görürse bu enerjimizi tabi ki asfalt çalışmaları için de kullanabiliriz” dedi. 


7 Haziran seçimleri ile ilgili sosyal medyada devamlı gündemde olan ve Zafer Nalbantoğlu’nun seçilemeyeceği ile ilgili yapılan yorumlara da bir cevap veren başkan Şahin şu sözlere yer verdi. Şahin; ”Aslında Ak Parti’li olmayanlar bu sorunu ısıtıp ısıtıp da gündeme taşıyor. Zafer Nalbantoğlu birinci sırada olsa bile Ak Parti’ye oy mu verecek bu arkadaşlarımız. Bu sorunu dile getirenler ne yaparsanız yapın Ak Parti’ye oy vermeyecek insanlar. Sorun sadece Zafer Nalbantoğlu değil ki Nalbantoğlu seçildi veya seçilmedi memleket mi kurtulacak ama biz Tosya’lı olarak Zafer Nalbantoğlu kardeşimizin seçilmesini can-ı gönülden istiyoruz.

O zaman başka partilerde başka Tosya’lı aday adayları vardı kendinize niye dönüp bakmıyorsunuz. 

Bir takım sosyal medya cambazları var, yahu bu Tosya’da hiç mi güzel bir şey olmuyor. Tosya’nın bütün gündemi Zafer Nalbantoğlu’nun üçüncü sıraya konması mı? Genel merkez böyle uygun görmüş bizde Zafer’in arkasında oluruz. Bu Tosya’da bir günde bir hizmete teşekkür edildiğini görmedik ki. Allah’tan korkun kardeşim, sırf siyaset yapıyoruz, sırf muhalefet yapıyoruz diye de önüne gelen, ağzı olan, eline klavyeyi alan bunu yazmasın, kul hakkı diye bir şey var arkadaşlar. Dört sene sonranın hayalini kuranlar, dört sene sonranın kimlerin vekil, kimlerin belediye başkanı olacağını bugünden yazıp çizenler sınıfta kaldınız. Madem bu kadar bu işi biliyorsunuz, madem bu dedikoduları yapabiliyorsunuz, bu kadar beceriklisiniz o zaman sizlerin bir yerlerde olması lazım. Hadi çıkın bakalım meydana, bir dikili ağacınız, bir toplu iğneniz olsun, hayatınız muhalefetle, hayatınız dedikoduyla, hayatınız eleştirmekle geçiyor. Çıkın meydana da görelim Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2002