Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’in Basın Bildirisidir
Tarih: 07.05.2015 Saat: 11:52
Konu: Güncel Haber


 
Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’in Basın Bildirisidir Geçtiğimiz 4 Mayıs Pazartesi günü bütün siyasi partiler Tosya’nın pazarı olması dolayısıyla yoğun bir kalabalık oluşturdular. Böyle bir günde yanlış bir algı oluşturmak eksik bilgiye dayalı çok çarpıcı bir manşetle çıkan yerel basınımızda Haber 37 gazetemiz ya da değişik siyasi grupların seçim dolayısıyla yaptıkları anons ve açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Aynı günün akşamı yapılan bir toplantıda yaptığım açıklama Tosya Devlet Hastanesindeki doktor kadrolarıyla alakalı olarak ifade edilmiş sözlerdir.

Tabi ki biz kimsenin işine karışacak, ya da değerli dostumuz duayen gazeteci Sayın Hüsnü Acar kadar bir algı operasyonu yönetecek basın yayın birikimimiz ve tecrübemiz yok. 6 Mayıs Çarşamba günü yine gazetesinde “Yağdanlık Gazetecilik Yapmıyoruz” manşetiyle sitemlerini iletmiş. Ama maalesef yine de bununla beraber hastahanemizdeki kadro durumuna hiç değinmemiş. Güya oluşturulan algının düzeltilmeden devam ettirilmek istendiğini anlıyorum.

Halbu ki gerçek şudur; şu anda Sağlık Bakanlığı’nın Tosya Devlet Hastanesi’ne tahsis ettiği tüm uzman kadrolar doludur. Dahiliye, ortopedi, genel cerrahi, kadın doğum, çocuk hastalıkları, üroloji, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, göz hastalıkları, anestezi, radyoloji, 5 tane diş hekimi ile toplam 16 uzman doktor görev yapmaktadır. Ayrıca acilde 6 doktor da nöbet görevi ifa etmektedir.

Tabi ki her şeyin daha iyisi, güzeli, daha donanımlısı var. Gönül çok daha iyi şeyler istiyor. Ama bugün için ülkenin şartları bu. Bu kadar görkemli bir hastane her türlü donanımıyla beraber mevcut doktorlarımız sağlık personelimiz idarecilerimiz ve yardımcı personelimiz ile birlikte insamıza hizmet etmeye çalışırken bütün bu hizmetleri küçümsemek basite indirgemek ve sürekli eleştiri ve dedikodu meselesi yapmanın doğru olmadığını ifade ettik. Gece gündüz Tosya için koştururken bunların tanıtımı ve ifade edilmesiyle ilgili her noktada teşekkürlerimizi ifade ederken böyle hassas bir konunun hem de eksik bilgilerle çarpıtılmasını sürekli sakız gibi çiğnenmesini, doğru bulmadığımızı ifade ettik.

Yoksa yapıcı eleştiriye açık olduğumuzu ancak her mesleğin ve herkesin daha ölçülü böyle hassas bir süreçte daha çok yanlış anlamalara sebep olabilecek bu tür açıklamaların daha dikkatli yapılması gerektiğini ifade ettik. Aslında konunun direk muhatabı olmamama rağmen akşam yapılan toplantıda yaptığım konuşmada konu ile ilgili açıklama yapma gereği duyduğum için konuyu bir kez daha ve mevcut durumu tespit etme ihtiyacı hissettim. Tüm hemşehrilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diler, saygılar sunarım.

 

 

Kazım ŞAHİN

TOSYA BELEDİYE BAŞKANI Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2005