Borç Ertelemede Son Tarih 5 Haziran
Tarih: 04.06.2015 Saat: 11:01
Konu: Güncel Haber Borç Ertelemede Son Tarih 5 Haziran Başkan Akdiken Uyardı!

Borç Ertelemede Son Tarih 5 Haziran

Don afetinden zarar gören çiftçilerin kredi borçları 1 yıl erteleniyor.  

Don vb. afetlere maruz kalan ve bu afetler nedeniyle ekdikleri, ürünleri zarar gören Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı gerçek ve tüzel kişi üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş.  ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden kredi kullanan çiftçilerin borç erteleme süreleri 5 Haziran 2015 Cuma günü doluyor.

İlçemiz merkez ve köylerinde meydana gelen don afetinde ceviz, kiraz ve şeftali ağaçlarında %30 ve üzerinde zarar meydana geldiği İlçe Hasar Tespit Komisyonunun raporları ile belirlendi.

Komisyon tarafından belirlenen ilçemiz merkez ve köylerinde meydana gelen don afeti neticesinde zarar gören ceviz, kiraz ve şeftali bahçeleri kararname kapsamında 1 yıl ertelenecek.

Konu ilgili açıklama yapan Tosya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken; “ilçemizde meydana gelen don nedeniyle hasar tespit çalışması yapmıştık. Don olayından zarar gören çiftçiler için kredi borçları bir yıl ertelendi.  Bizde bu afetlerden zarar gören çiftçimizin mağdur olmaması ve bu imkanlardan yararlanabilmesi için gerekli çalışmaları yaptık, tutanakları ve raporları ilgili birimlere gönderdik. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan ve kredi borçlarını erteletmek isteyen gerçek veya tüzel kişiler 05 Haziran 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ve ilgili kredi kuruluşlarına müracaat ederek borçlarını %3 faiz ile bir yıl süre ile erteleyebilecekler. Borçlarını ertelemek isteyen çiftçilerimizin mağdur olmamaları için 05 Haziran 2015 günü mesai bitimine kadar müracaatlarını yapmaları gerekiyor” dedi.Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2010