TOSYA'DA EĞİTİMDE SÜRPRİZ GELİŞME
Tarih: 01.09.2015 Saat: 10:53
Konu: Egitim TeknolojiTOSYA'DA EĞİTİMDE SÜRPRİZ GELİŞME 28 Şubat dönemi kararları doğrultusunda karma eğitim yapılan İmam Hatip Liselerinde, kız ve erkek öğrenciler eskiden olduğu gibi ayrı okullarda eğitim öğretime devam edecek.


Yönetmeliğin yayınlanmasının ardından ilçemizde de İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ayrı ayrı okullarda eğitim vermesi için çalışmalar başlatıldı.

Geçtiğimiz yıllarda YİBO’nun yapılan incelemelerde binaların deprem riski taşıdığı gerekçesiyle okul kapatılarak öğrenciler farklı okullara gönderilmişti. Binanın güçlendirme çalışması yapılarak Milli Eğitim’e teslim edilmiş Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin (Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) boş olan YİBO’ya taşınması kararlaştırılmıştı.

Boşalan Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin binasına önce Hükümet Konağı’nın yeniden inşa edileceği nedeniyle Kaymakamlık ve diğer kurumların taşınması kararı alınmıştı.

İmam Hatip Liseleri’nin kız erkek ayrı ayrı eğitim vermesi kararnamesi kapsamında boşalan Tosya Hasan Rıza Paşa Teknik ve Anadolu Lisesi binasının Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yapılması kararlaştırıldı.

Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrencilere eğitim verirken yeni açılacak olan İmam Hatip Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim yılında kız öğrencilere hizmet verecek.

Yeni açılan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilçemizdeki lise sayısı 9’a yükseldi. 

www.tosyahaberleri.comBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2030