HUTBEDEN VEDA ETTİ
Tarih: 18.03.2017 Saat: 08:54
Konu: Güncel Haber HUTBEDEN VEDA ETTİ 

TOSYA’nın sevilen Müftüsü Basri Bektaş Cuma vaazında yaptığı konuşmasında Tosya ilçesindeki görevinin sonuna geldiğini söyledi.

2014 yılının Eylül ayında Tosya ilçesine atanan ve 7’den 70’e herkesin sevgisini kazanan Müftü Bektaş sevenlerini üzdü.

Geçtiğimiz hafta gazetemizde de yaptığımız haber sonrası bugün resmi olarak kendi ağzından yaptığı açıklamada. Ordu’nun Perşembe ilçesine tayin olduğunu açıklayan Müftü Bektaş önümüzdeki hafta Tosya’dan ayrılacağını söyledi.

Mütevazi kişiliği, en küçüğünden en büyüğüne herkese karşı sıcak tavırları, azmi, gayreti ve bir çok ortamda Tosyalı vatandaşlara aktardığı bilgileri ile herkesin sevgisini kazanmıştı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası atılan bir iftira ile tutuklanan ve suçsuz olduğu görülerek serbest bırakılan Bektaş bu konuya da değindi; “Ben görevde bulunduğum süre içinde belki kırdığım, üzdüğüm arkadaşlarım dostlarım olmuştur onlardan ve Tosyalılardan  haklarını helal etmelerini istiyorum. Bende herkese hakkımı helal ediyorum hatta atılan iftira ile cezaevinde kaldığım süre içinde arkamdan laf edenlere de hakkım helal olsun. Allah onlara tövbe kapısını açsın.” Dedi.

Tayin haberi ile bizleri derinden üzen ve memleketine tayin olan Müftü Basri Bektaş’a Tosya Haber37 Gazetesi olarak  yeni görev yerinde başarılar diliyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyoruz.

Haber: Emre ÇİLOĞLUBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2076