BELEDİYE ARAÇ PARKINI GENİŞLETİYOR
Tarih: 27.05.2017 Saat: 17:58
Konu: Güncel Haber


 
BELEDİYE ARAÇ PARKINI GENİŞLETİYORTOSYA Belediyesi’ne yeni alınan hizmet araçlarının tanıtımı için tören düzenlendi. Törende konuşan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, göreve geldiği günden bu yana belediye hizmet araçları konusunda çok hassas olduğunu söyledi. 1 adet 27 metre yüksekliğe çıkabilen merdivenli itfaiye, bir adet kazıcı kepçe, bir adet Ford Connect hafif ticari araç ve 1 adette mini temizlik aracı Tosya Belediyesi’ne kazandırıldı. Cumhuriyet meydanında yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlarken açılış konuşmasını Başkan Kazım Şahin yaptı. Şahin konuşmasında; “Göreve ilk geldiğimiz günden itibaren Tosya’mızdaki bir taraftan iş makine parkurumuzu diğer taraftan hizmet araçlarımızı sıfırlamaya ve güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu güne kadar çok sayıda iş makinesi ve hizmet aracı belediyemizin araç filosuna katıldı” dedi.

Şahin; ”Sizlerin de çok iyi bildiği gibi Tosya’mızın hizmet alanı çok geniş 4 bin hektar mücavir alanımız var. Çoğu ilin mücavir alanından çok daha geniş. Devrez Vadisi boyunca uzanan Kale Yakası ve Papazönü mevkiinden başlamak üzere bu geniş alanın tamamı mücavir alanımız içinde dolayısıyla buralara yol, su, kanal, toplu taşıma, çöp toplama ve asfalt gibi hizmetleri götürürken belediyemizin de çok güçlü olması gerekiyor. Biz de bu kapsamda araç parkurumuzu geniş tutmaya ve genişletmeye devam ediyoruz” dedi.

Kaymakam Deniz Pişkin de tüm araçların Tosya’ya hayırlı uğurlu olmasını dilerken, Başkan Kazım Şahin’in çalışmaları konusunda büyük övgülerde bulundu. Program kurban kesimi ve yapılan duanın ardından sona erdi.

Makine parkuru bakımından bölgenin en güçlü belediyelerinden biri olan ve yine bölgedeki il belediyelerinde dahi olmayan asfalt plentine sahip belediyeden Tosya halkı, köy yollarına dönen ilçedeki ana caddelerin bir an önce sıcak asfaltla kaplanmasını bekliyor.

-Emre ÇİLOĞLUBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2085