Yeni Güreş Ağası Osman Oğuz
Tarih: 10.08.2010 Saat: 14:56
Konu: Güncel HaberYeni Güreş Ağası Osman Oğuz'dan kapalı tribün sözü


Yeni Güreş Ağamız Osman Oğuz’dan Kapalı Tribün Sözü

Tosya’mızda geçtiğimiz Pazar günü Tosya Güreş Meydanında yapılan Güreş Ağalığı’nda yeni güreş ağası Osman Oğuz oldu. Geçen Yılın Ağası Muhsin Esen 2.turda bir miktar bağış yaparak Ağalık yarışından  çekildi.

Ağa aday listesinde yaklaşık olarak 37’ye yakın isim vardı ama, isimler anons edildikten sonra 22 Güreş Ağası adayı hazır bulundu. Güreş Ağa Adaylığına ilçemizin tanınan iş adamları ve esnafları aday olarak katıldı.

Güreş ağalığını Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin 15 Bin TL ile başlattı ve ardından Muhsin Esen 25.000 TL verdi. 2. sırada bulunan Osman Oğuz, mikrofonu alarak kısa bir konuşma yaptı. Oğuz, “Bu güreş alanına çok kısa bir zaman önce gelmiştim. Bu yapılanların hiçbirisi yoktu. Bugün güreşleri izlemek için geldiğimde ise, çok şaşırdım. Bu alanda çok güzel işler yapılmış, bunlar beni çok duygulandırdı. Eğer Güreş Ağası seçilirsem karşı alana da kapalı tribünü ben yapacağım ve 39.000 TL veriyorum” dedi. İzleyicilerden büyük alkış alan Osman Oğuz’un arttırmasından sonra, arttırmanın 2. turunda Muhsin Esen 45.000 TL verdi. Arttırmaların artarak devam etmesi izleyiciler tarafından heyecanla takip edildi. 2. Turda yine sıra Osman Oğuz’a geldiğinde bu sefer 66.666 TL verdi ve devam eden arttırmada diğer adaylar bir miktar bağışta bulunarak tek tek adaylıktan çekildiler.

Güreş Başcazgırı tekrar Muhsin Esen’e dönerek arttırma yapıp yapmayacağını sordu; Esen “Güreş Ağalığı bir bayrak yarışıdır, Güreş Ağalığı yapmaktan onur duydum, bir miktar bağış yaparak Ağalıktan çekiliyorum. Yeni Ağamızın İlçemize ve güreş organizasyonuna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek Ağalık Fesini çıkarıp Osman Oğuz’a verdi kendisini tebrik ederek kutladı.

Yeni Güreş Ağasına Cahit Çalışkan tarafından koç hediye edildi. Osman Oğuz da hediye edilen koçu Tosya Müftülüğüne bağışladı. Yeni Ağa Osman Oğuz, eski ağa Muhsin Esen ile birlikte ele ele tutuşarak güreş meydanında Ağalık turu atarak izleyicileri selamladılar.

Alaattin KEŞOĞLU / Tosya Açıksöz GazetesiBu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=235