102 YATAKLI YENİ DEVLET HASTANESİ YAPILIYOR.
Tarih: 30.03.2011 Saat: 10:17
Konu: saglık102 YATAKLI YENİ DEVLET HASTANESİ YAPILIYOR.Tosya'ya yeni 102 yataklı devlet hastanesi yapılıyor.


Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç,Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karakuş,Tosya Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Uzbilgin, Tosya Devlet Hastanesi Müdür Yardımcıları Erkan Ünal ve Akif Torun'un katıldığı basın toplantısında ,Tosya'ya yapılacak olan 102  yataklı devlet hastanesinin tanıtımını yapıldı.Tosya Devlet Hastanesi idare binasında yapılan basın toplantısında hastane maketi üzerinde, Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karakuş,yapılacak olan 102 yataklı yeni hastane hakkında bilgiler verdi.Basın toplantısında yeni hastane hakkında basın mensuplarına bir açıklama yapan Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz,'Sağlık, insanın en önemli sorunudur. Yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek için sağlıklı olmak gerekir. Sağlığı bozuk olan, hasta olan kişi görevlerini tam olarak yapamaz. Bunun sonucu olarak da, kendine, ailesine, çevresine, topluma yararlı olamaz.Bu bağlamda Tosya'mıza yapılacak olan 102 yataklı 6 katlı modern devlet hastanesi, insanlarımızın sağlıklı kalabilmesi ve sağlıklarına kavuşabilmesi için çok önemlidir. Yeni hastanemiz ilçemize köylerimize hizmet vermesinin yanında bölge insanına ve D-100 uluslar arası karayolunda seyahat eden insanlara da hizmet edecektir'dedi.


Türköz,'102 yataklı Tosya Devlet Hastanesi inşaat İhalesi 21 Nisan 2011 günü yapılacak. Hastane inşaatının 500  takvim günü içerisinde bitirilmesi planlanıyor.İhaleyi takiben hastane inşaatına başlamadan önce Endüstri Teknik ve Meslek Lisesi bünyesinde bulunan 600 m2 lik bir bina acil servis,laboratuar ve röntgen servisleri olarak kullanılacak.Ayrıca okul bahçesinde kurulacak olan prefabrik binada ameliyathane,cerrahi servisler,yoğun bakım ünitesi ve doğum servisleri hizmet verecek.Şu an kullanılmakta olan poliklinikler ve diyaliz servisleri aynı yerde hizmet verecek.Mevcut idari bina boşaltılacak ve dahili servisler olarak kullanılacak. Yeni devlet hastanemizin toplam kapalı alanı 16.737.00 m2,oturum alanı 2800 m2 ve 6 katlı olacak.Otoparkı ise 70'i kapalı  30'u açık olmak üzere toplam 100 araçlık yapılacak.Yeni devlet hastanemizde sağlık hizmetleri kalitesinin daha da artaracağına inanıyorum.'diye konuştu.Kaymakam Türköz,'Tosya'mıza böyle güzel bir eser kazandırılmasında katkıları olan Başta Sağlık Bakanımız Recep Akdağ olmak üzere  hükümetimize ve sağlık bakanlığı yetkililerine,Diyanet işleri eski başkanı Ali Bardakoğlu'na ,Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'a,AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci  Küçükmorkoç'a,Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karakuş'a,Tosya Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Uzbilgin'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'diye konuştu.
102 yataklı yeni devlet hastanesi tanımın için düzenlenen basın toplantısında bir açıklama yapan AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç,'Tosya'mıza bu güzel eseri kazandırmak için çok mücadele ettik ve sonunda Allah'a şükür başarıya ulaştık.Tosya'mıza yapılacak olan 102 yataklı devlet hastanesi bölgede tek olmasının yanı sıra proje olarak ise Türkiye'de bir ilk olacak.
Sağlık Bakanımız Recep Akdağ, hastanemizin projesi ile yakından bizzat ilgilenerek örnek bir proje olmasını sağladı. Gelişen ve günden güne büyüyen Tosya'mıza yakışan hastanemiz ilçemize hizmet vermenin yanında çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımıza da  hizmet verecek'dedi.Küçükmorkoç,' Sağlık Bakanımız Recep Akdağ olmak üzere hükümetimize ve sağlık bakanlığı yetkililerine,Diyanet işleri eski başkanı Ali Bardakoğlu'na ,Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş'a,Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz'e,Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Karakuş'a,Tosya Devlet Hastanesi Müdürü Mustafa Uzbilgin'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'diye konuştu.


http://www.tosya.gov.tr

Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=579