En çok oyu Prof. Seyit Aydın Aldı
Tarih: 15.04.2011 Saat: 21:45
Konu: Egitim TeknolojiEn çok oyu Prof. Seyit Aydın AldıKastamonu Üniversitesi’nin yeni rektörünü belirleme yolundaki ilk adım bugün atıldı.

 66 öğretim üyesinin oy kullandığı seçimde en yüksek oyu Prof. Dr. Seyit Aydın aldı. 

6 isim Yüksek Öğretim Kurulu’na (YÖK) gidecek ve oradan YÖK üyeleri tarafından seçilen üç isim Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulacak.

12 Haziran’da yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinden önce ilde en önemli seçim olan Kastamonu Üniversitesi Rektörlük seçimlerinde ilk etap bugün gerçekleştirildi. 
66 öğretim üyesinin oy kullandığı Rektörlük seçimlerinde son dakikada bir aday daha çıktı. Karabük Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fatma Füsun Tatlıdil son anda aday olarak seçim yarışına girdi.


3 Mart Konferans Salonu’nda yapılan seçimler bugün saat 09.30’da başladı ve saat 17.00’de sona erdi. Seçim Başkanlığını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hasan Sacit Keseroğlu’nun yaptığı seçim sonunda 


Prof. Dr. Seyit Aydın (22) , Prof. Dr Sait Aşgın (21), Prof. Dr. Mustafa Safran (11), Prof. Refik Turan (3), Prof. Dr. Ahmet Kaçar (3), Prof. Dr. Yavuz Unat (3), Prof. Dr. Hasan Vurdu (2), Prof. Dr. Fatma Fisun Tatlıdil (1)  oy aldı.


6 İSİM YÖK’E, 3 İSİM CMHURBAŞKANI’NA GİDECEK
Seçim sonunda sekiz adaydan en fazla oy alan altı ismi Yüksek Öğretim Kurulu’na (YÖK) gidecek ve oradan YÖK üyeleri tarafından seçilen üç isim YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayına sunulacak. Abdullah Gül’ün değerlendirmesinden sonra üniversitemiz yeni rektörüyle tanışacak.
Cahit Ilgaz / Kastamonu Postası /Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=608