Tosya, Ağaçkakan Logo’lu Fuarda Etkin Yer Almalı
Tarih: 09.07.2011 Saat: 10:51
Konu: Güncel HaberTosya, Ağaçkakan Logo’lu Fuarda Etkin Yer Almalı


Vali Erdoğan Bektaş’ın talimatları ile Kastamonu’da düzenlenmesine karar verilen Ahşap Fuarı nedeniyle geride bıraktığımız hafta içinde Kastamonu’da toplantılar yapıldığı Kastamonu basınına yansıdı.

 

Derlediğimiz bilgilere göre, Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı ve Fuar Komite Başkanı Ömer Faruk Ateş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Saim Sayan, El Sanatları Müdürü Basri Yavuz, Bozkurt, Şenpazar, Taşköprü Belediye Başkanları ile bazı ilçe kaymakamları ve SFC, Kastamonu Entegre Fabrika yetkililerinin katıldığı toplantıda fuar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Fuar logosu olarak ağaçkakanın seçildiğini belirten Vali Erdoğan Bektaş, “8-11 Eylül tarihleri arasında belediye binası önündeki alanda 60 stant ile fuarı gerçekleştireceğiz. 200 bin TL’lik bütçeli fuarda ahşap oymacılığı göz önüne çıkarılacak. Fuara başlamak, fuarı oturtmak ve başarmak kolay bir iş değildir. Bizim; fuarın ilk yılında hedefimiz Kastamonu’da ahşap konusunda üretilenlerin Kastamonu insanı tarafından fark edilmesini sağlamak. Önce kendimizi tanımamız gerekiyor. Daha sonra inşallah uluslararası düzeye taşınacaktır zaten” dedi.

 

Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş’in komite başkanlığını yürüteceği Kastamonu Ahşap Fuarı Düzenleme Komitesinde El Sanatları Müdürü Basri Yavuz, Ergün Can, Tosya Ticaret Odası Başkanı Mesut Güvercen, KATSO Başkanı Halil Öztosun, Kastamonu Entegre Fabrika Müdürü Enis Koç, SFC Müdürü Ömer Gülamoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Saim Sayan ve Sedat İşeri yer alıyor.

Açıksöz gazetesi olarak dileğimiz, Türkiye’nin sayılı ahşap üretim merkezlerinden biri olan ilçemizin, gelecekte uluslar arası boyuta taşınması düşünülen bu fuarda, ilk baştan itibaren en etkili ve kapsamlı bir biçimde yerini almasıdır. Türkiye’ye örnek olan “Başkant’te Kastamonu Günleri” örneğinde sergilenen performansın burada yenilenmesi en büyük dileğimizdir. Konuyla doğrudan ilgili Tosya Marangozlar Odası ile Tosya Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilçemizi temsilde en iyi imkanlarla yer alabilmesi için Tosya’daki resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra diğer Sivil Toplum Örgütlerinin de  etkin işbirliği içinde olmaları, bu fuardaki konumumuz ve geleceğe dönük vizyonumuz açısından belirleyici olacaktır.Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=729