TOSYALI BAYANLAR MARİFETLERİNİ SERGİLEDİ
Tarih: 03.09.2011 Saat: 09:52
Konu: Güncel HaberTOSYALI BAYANLAR MARİFETLERİNİ SERGİLEDİBelediye Basın Bürosu / 14. Tosya Kültür ve Pirinç Festivali kutlama etkinlikleri çerçevesinde Meydan Park’ta Tosyalı kadınlar en güzel pilavı pişirmek için yarıştı. Katılımın yüksek olduğu pilav yarışması ve serbest dalda saçalama yarışmasına; MHP İstanbul Milletvekili Devlet Eski Bakanımız Sayın Murat BAŞESGİOĞLU, Tosya Kaymakamı Mehmet TÜRKÖZ, Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN, Cumhuriyet Savcısı Fatih AKTAŞ, İlçe Emniyet Müdürü Kaan YIKILMAZ, İlçe Müftüsü Hikmet YAZICI, MHP Tosya İlçe Başkanı İsmail YUR ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa MOLA katıldı.
Halk Oyunları gösterilerinin sergilediği ve katılımcılıların ödüllendirildiği pilav yarışmasında hanımların en büyük ilgisi sevilen sunucu İkbal Gürpınar’a oldu. Katılımcılar ile sohbet eden Gürpınar harikasınız hepinizi çok seviyorum dedi.

Belediye Başkanımız Kazım Şahin ise;  katılımcıları medeni cesaretlerinden ötürü kutlarken kendilerine Tosya pirincini de tanıttıkları için teşekkür etti. Pirinç pilavlarını lezzeti ve güzelliğini de uzun uzun öven Kazım Şahin erkeklere seslenerek; “Kadınlar olmasa erkeklerin hali harap. Onlar bizim baş tacımız” dedi.

PİLAV YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER
Birinci            : Ayşegül HAS
 İkinci             : Nuran AYHAN
 Üçüncü        : Emine AKKAYA

SERBEST DALDA SAÇALAMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER
Birinci            :Türkan ULUKANLI
İkinci              :Ayla TİFTİK
Üçüncü         :Hülya TUNA
 


Bu haberin geldigi yer: Tosya l KARSIYAKA Mahallesi MUHARLIGI l
http://www.yazicam.com

Bu haber icin adres:
http://www.yazicam.com/modules.php?name=News&file=article&sid=800