Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:43 Üye: 0 Toplam:43   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10304136
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  3.Ligi Hedeflerken Tosya BLD Spor Satılıyor mu?

[ D | S ]


 3.Ligi Hedeflerken Tosya BLD Spor Satılıyor mu?  22 Haziran Pazartesi akşamı Belediye Toplantı Salonunda " Önemli " koduyla Tosya Belediye Spor Yönetim Kurulu ve Üyeleri toplantıya davet edildi.

 

Toplantının ana konusunu Klubün yaşadığı maddi kriz oluşturdu. Yeni sezon için ihtiyaç duyulan Parasal konuların çözülemediği, Klübün maddi açıdan hareket edemez hale geldiği ve Klübe maddi yardımda bulunan İş adamlarının yaptıkları parasal destekleri klüpten geri talep etmeleri yaşanan parasal krizin tüm boyutunu ortaya koydu.


08.06.2014 Tarihinde yapılan Genel Kurulda Yönetime Tosya'lı İş Adamları dahil edilerek mevcut sorunların kısa sürelide olsa aşılması ve yapılacak olan yeni transferler ile 3. Lige çıkma hedefi koyulmuştu. Genel kurul'dan sonra geçen sürede İş Adamlarının maddi destekte bulunmamaları yeni yönetimi aşılamaz krizin içine soktu.


Geçtiğimiz sezondan alacakları bulunan futbolculara alacaklarının ödenmesi, ve Teknik direktör İsmail Yalçın'ın teknik heyete verdiği liste doğrultusunda yeniden anlaşma sağlanacak olan fubolcular ile yeni transfer edilecek futbolculara ayrılacak olan transfer paralarının toplanamaması ve Yönetimde bulanan İş Adamlarının destek vermemesi üzerine, henüz net olmayan bilgilere göre Tosya Belediye Spor'un Kastamonu'ya satılarak bu parasal krizden kurtulmaya çalışılacağı iddia edildi.


26 Haziran Perşembe Günü Kastamonu'dan bir heyetin Tosya Belediye Spor ile yöneticileri ile görüşmek üzere Tosya'ya geleceği iddia edildi. 400 Bin TL gibi bir rakama satılacağı söylenen Tosya Belediye Spor satılırsa eğer, Futbolun Tosya'da tamamen biteceği anlamına geliyor.


Belediye Başkanı Kazım Şahin İlk genel kurul toplantısında " Tosya Belediyespor Kulübü kendi kategorisinde kendi sınıfında iyi bir noktaya geldi. Tosya Belediyespor yine BAL Ligi’nde Kastamonu’yu temsil edecek biz hep BAL’da ve Amatör Lig’de  kalalım gibi bir anlayışımız yok ve  BAL Ligi ekonomik acıdan sıkıntılı bir seviye. Bizim hedefimiz 3. Lig ve bunu başarabilecek güçteyiz. Geçen sene yaşadığımız sıkıntılara tecrübe olarak bakarak bu sene ciddi bir takım oluşturacağımıza inanıyoruz. Yönetim ve denetime dair bazı çalışmalar yapıldı ve futbol biz ve tecrübesi olan arkadaşlarımızdan bir danışma kurulu oluşturmak istedik. Geçtiğimiz süreçte üç ana sorunu çözmeye çalıştık bunlar alt yapı, tesis ve araç sorunuydu ayrıca kaynakların tabana yayılması gerekli ve vatandaşımızı yormak istemiyoruz ve bu belediyesporu ticari bir noktada görerek üreten bir kulüp olsun istiyoruz. Tosya’da spor güzel bir noktada ve destek bekliyoruz” diyerek, İstişare heyeti oluşturup bu istişare heyetine geçiş yapan Başkan Şahin, yönetim kurulunun oyları ilede İhsan Yılmaz'ı Klüp Başkanlığına önerip seçilmesini sağlamıştı.


Yıllardır maddi konularda büyük özveri göstererek Klübün tüm sorunları ile ilgilenerek bu seviyeye gelmesinde büyük pay sahibi olan İhsan Yılmaz, Başkan seçildikten sonra yaptığı çalışmalarda ve görüşmelerde Klübün ihtiyacı olan maddi desteği bulamamasıyla adeta yıkıldı.


Kastamonu cephesinde ise Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ın sportif alandaki projelerinde 3. Lig ayarında bir takım satın alarak Kastamonu'da futbolun yeniden canlandırılmasını sağlayacağını seçim süresinde de birçok defa dile getirmişti. Kastamonu'da bu konuda görüş farklılıkları ortaya çıktı. Ak Parti milletvekili Gökhan Gülşen geçtiğimiz günlerde yapılan Amatör Spor Klüpleri Federasyonu Kongresinde yaptığı konuşmada, Futbolu amatörden devam ettirilmesini istiyorum. Kendi düşüncem böyle. Belediye başkanımız farklı bir yol düşünüyor. Ona da saygı duyuyorum. Bana göre o daha maliyetlidir. Ben Kastamonu’dan topladığımız çocuklarla yola devam ederek yükselebileceğimizi düşünüyorum. " diyerek Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile başka bir klübü alma konusunda hemfikir olmadığını açıkça beyan etmişti.


Kastamonu'ya atanan yeni Vali Şehmus Günaydın, geçtiğimiz haftalarda Tosya Belediye Spor Klübüne yaptığı ziyarette " Bizden önce destek sözü verildi ise bunu araştırırız ve sözü yerine getiririz. Tüm Klüplerimizi destekleriz" diyerek Tosya'ya özel bir destek verilmeyeceğinin ilk sinyalini ilk ziyaretinde belirtmişti.


400-500 Bin TL ile Klübü satın alma fikri yerine sadece 1 sezonluğuna Kastamonu'nun Tosya'ya yapacağı maddi destek ile mevcut takım ve yapılacak olan takviyeler ile 3. Lige çıkması desteklenmeyip satın alma fikri Kastamonu'nun Tosya'ya hangi açıdan baktığını bir kez daha gün yüzüne çıkardı.


Birkaç ay sonra oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupasında Kastamonu'yu temsil edecek olan Tosya Belediye Spor 2 tur dahi geçşe parasal anlamda Federasyondan katılım payı olarak hatırı sayılır miktarda yardım alabilecek. Takıma yapılacak takviyeler ile Türkiye kupasında 2 maç kazanabilecek kapasite'de olan Tosya Belediye Spor, Kastamonu'ya satılır ve takım Kupada 2 galibiyet alırsa Kastamonu 1 taş ile 2 kuş birden vurmuş olacak, hem en kısa yoldan 3.Lig hedeflenecek hemde satın alınan miktarin bir kısmı Federasyonun katılım payından tahsil edilerek çok cüzi bir miktara sportif başarı sağlanmış olacak.


Tosya Belediye Spor'un kaderi Perşembe Günü belli olacak, Kastamonu'dan gelen heyet ile yapılacak olan görüşmelerden sonra anlaşılıp satılması halinde Tosya Belediye Spor klüb'ünün kapısına kilit vurulup tabelası kaldırılıp Tosya'da Futbolu biteren yönetim olarak Tosya Spor tarihine Kara bir leke olarak geçecekler.


Tosya Belediye Spor Satılmasın, gerekirse tamamı kendi futbolcularımızdan kurulsun, çeşitli sebeblerden dolayı forma şansı bulamayan ve futbolu bırakmak zorunda kalan birçok futbolcumuz şu an gerek Belediye'de gerekse Özel firmalarda çalışmakta. 18 Kişilik kadro alt yapıdaki gençler ile mevcut eski futbolcular ile çok rahat oluşturulabilecek konumda. Bu oluşumda sağlanamıyorsa eğer Bal Liginden çekilsin ama SATILMASIN.

Kastamonu'da son baraj maçında Stadı dolduran Tosya'lı Taraftarların bu takımı nasıl sevdiği ve desteklediği asla unutulmasın.


Herşeyi SATABİLİRSİNİZ, Ama ;
Futbol Sevgisini Tosya Belediye Spor Arma Sevdasını ASLA SATAMAZSINIZ ...

 

Alaattin KEŞOĞLU

Tarih: 26.06.2014 Saat: 11:01 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla spor haberleri
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: spor haberleri:
BGK’DAN TOSYA’YA SPOR KOMPLEKSİ

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

spor haberleri

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com