Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:41 Üye: 0 Toplam:41   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10304117
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  EKEN, YARGITAY 11. DAİRE BAŞKANI OLDU

[ D | S ]


EKEN, YARGITAY 11. DAİRE BAŞKANI OLDUKastamonu’nun  yetiştirdiği önemli değerlerden olup, hukukçu kimliği ile tanınan değerli hemşehrimiz Hakim Hüseyin EKEN terfi etti. DGM Üyeliği ve Başkanlığı yaptığı dönemde baktığı davalarla ülkemiz gündeminde adından sıkça söz ettiren Hüseyin EKEN, Yargıtay 11. Daire Üyesi olarak görev yapmakta iken aynı daireye Başkan olarak atandı.
 

Değerli hemşerimize atandığı görevinde başarı diliyoruz. Bundan böyle de nice büyük görevlerde memleketimize yaptığı üstün hizmetlerin devam  etmesini  temenni ediyoruz.

Hüseyin EKEN Kimdir?  

31 Mayıs 1955 tarihinde doğdu. Tosya İlçesine bağlı Aşağıdikmen köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlkokulu köyünde okuduktan sonra 1970 yılında Tosya Ortaokulundan mezun oldu. Aynı yıl Çorum Öğretmen Lisesi'nin sınavlarını kazanarak kayıt oldu. Ancak o yıl Milli Eğitim Bakanlığı'nın aldığı doğudan batıya, batıdan doğuya öğrenci değişimi kararı uyarınca Diyarbakır İli Ergani ilçesindeki Köy Enstitüsü'nün devamı olan Dicle İlköğretmen Lisesi'ne nakledildi. Burada 4 yıl eğitim gördükten sonra 1974 yılında okul üçüncüsü olarak dereceyle mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1978 yılında Hukuk Fakültesini bitirdi. Ankara Adliyesinde 1979 yılında stajını tamamladı. Ankara’da açılan hakimlik sınavını kazanarak 1980 yılı Haziran ayında çektiği hakimlik kurasıyla Erzincan İli Kemaliye ilçesine Hakim Yardımcısı olarak atandı.

1981 yılında askere gitti. Halıcıoğlu Yedek Subay okulundan dereceyle mezun olmasına rağmen tercih hakkını kullanmayarak kendi isteği ile Erzincan İliç İlçesini tercih etti. Sıkı yönetim döneminde Askerlik Şube Başkanlığı yaptığı İliç’te askerliğini tamamladı.

1983 yılı Şubat ayında Tokat'ın Almus ilçesine Hakim olarak atandı. 1986 yılına kadar buradaki görevini sürdüren EKEN, 1986 Ekim ayında Mardin Adliyesine atandı. Burada; 2 yıl Ağır Ceza Üyesi, 3 yılda Ağır Ceza Mahkeme Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 1991 yılında Sivas Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı. 7 yıl bu görevde kalan Hüseyin EKEN 1998 yılına kadar da buradaki görevini sürdürdü. Sivas olaylarının olduğu dönemde de Ağır Ceza Başkanı olarak görev yapıyordu. 1998 yılında Ankara 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi Üyeliğine atandı. 2 yıl bu görevde üye olarak çalıştıktan sonra 2000 yılında 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi Başkanlığı görevine getirildi. Bu görevi esnasında Türkiye’nin en kritik ve zor davalarına Başkanlık etti. Görev yaptığı dönem itibariyle ülke kaderinde önemli rol oynayan kararların altında Hüseyin EKEN’in imzası bulunmaktadır.

Daha sonra 16 Mart 2003 tarihinde Yargıtay Üyeliğine Seçildi. Aynı tarih itibariyle 2 No’lu DGM Başkanlığı görevinden ayrılarak Yargıtay’daki yeni görevine başlayan hemşerimiz, 22.01.2007 tarihinde Yargıtay Büyük Genel Kurulunca Yüksek Seçim Kuruluna 6 yıllığına üye olarak seçildi. Halen Yüksek Seçim Kurulundaki üyelik görevlerini de sürdüren Hüseyin EKEN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Sahtecilik, dolandırıcılık, emniyeti suistimal, bilişim suçları, banka ve kredi kartları ile ilgili suçlar, vergi suçları, 12 Eylül 1980 tarihi öncesinde işlenmiş terör davaları, Dev-Yol, Dev-Sol, MHP, Atatürk aleyhine işlenmiş suçların temyiz incelemesini yapan Yargıtay 11. Ceza Dairesi Üyesi olarak görev yaptı.  Şimdi ise; aynı Daireye Başkan olarak seçildi.  

Köyü Aşağıdikmeni, insanlarını ve doğasını, memleketini, milletini ve ulusunu çok sevdiğini söyleyen Sayın EKEN, hobileriyle ilgili de; kitap okumak, yüzmek, spor yapmak, biriç vb. sosyal aktiveleri saymaktadır.
Bizde kendisine hayatında sağlık ve mutluluk, görevinde de üstün başarılarının devamını diliyoruz.
Tarih: 15.06.2011 Saat: 09:23 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com