Giriş yada Kayıt Ol

Hit 200 Haber  Son 200 Haber   Ziyaretçi:43 Üye: 0 Toplam:43   Aktif Uye: 692   Son Üye  

Yazıçam Sohbet

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ? Üye Olun.
 
Tosya Hakkında
KENT REHBERİ

İLÇEMİZ HAKKINDA
 
Karşıyaka Mahallesi
KARŞIYAKA HAKKINDA
 
Site Menü
 
Kimler Bağlı
Üye Adı
Şifre

Üye Kayıt
 
Toplam Hits
Şu ana kadar
10304239
sayfa izlenimi aldık. Başlangıç: 19/Agustos/2006
 
Yılın Haberi
TOSYA SEYAHAT A AİT OTOBÜS KAZA YAPTI

Tüm Haberler
 
VİDEO
Son Eklenen
Rahmetli Hac? Ömer Karaçam
Ankarali Ayse Dinçer
Dogum Günü
Yoluna Yoldas Olam
Yikilasin Dünya
Popüler
Ibrahim Tatlises Neden
Yoluna Yoldas Olam
Müzik
Ali Usta
Ben Hep Seni Düsünürüm
Videolar
You Tube Video Ekle
 
Puanlar
kadir
Forum
Mesaj: 176

GURBETCI
Forum
Mesaj: 57

BURAK
Forum
Mesaj: 51

mustafa
Forum
Mesaj: 41

aliusta
Forum
Mesaj: 40

 
Languages
Site Lisanını Seçin

Turkish
 
Forums populer

 Karşıyaka mahallesi Nasıl Kalkınır
 Karşıyaka mahallesi GENÇLİĞİ DİYORKİ
 Karşıyaka mahallesi yeni muhtarini ariyor
 Karşıyaka mahallesinin Büyük Sorunu Yol Asvaltı
 TANIŞALIM KAYNAŞALIM
 Karşıyaka mahallesi Muhtarlıgı
 sizce Karşıyaka mahallesi nasıl

Forum Sayfası
 

  Tosya Der Ankara da İftar Yemeği Verdi

[ D | S ]

Tosya Der Ankara da İftar Yemeği Verdi


17 Ağustos 2011 Çarşamba akşamı TOSYA-DER yönetimi hemşehrilerimizi iftar yemeğinde bir araya getirdi.  Buluşma adresi Sağlık Bakanlığı Sosyal Tesislerinden olan Hekimevi idi.  

 

 

Programın sunumunu Tosya-Der Basın Müşaviri Davut ZAT yaptı. Konuşmasında; “Geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeklerinden biriyle daha tekrar buluşma imkânı elde ettik. Geleneksel diyorum, çünkü Tosya-Der kuruluşundan bu güne kadar 6 kez İftar Yemeği düzenledi.    Hayat şartları hepimizi sevdiklerimizden uzaklaştırıyor. Fiili olarak eş, dost ve yakınlarımızla istesek de bir araya gelemiyoruz. Dernekçiliğin belki de en güzel yanlarından birisi bu tür organizasyonlardır. Evet, 6. İftar Yemeği programımızda da bu anlamlı buluşma yemeği vesilesiyle en kestirme yoldan özlem gidereceğiz. Bunaltıcı yaz sıcağının yükünü üzerimizden atacağız. Böyle bir ramazan akşamında kıymetli vakitlerinizden zaman ayırarak, davetimize icabet ettiniz. Fedakârlık gösterdiniz. Sağolun, Varolun! Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz…” dedi.

 

 

Sözlerinin devamında; “Öncelikli olarak, tüm hemşerilerimizin ramazan ayını kutluyor, hain saldırıda şehit olan 11 vatan evladını rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun, Türk milletinin başı sağolsun. Yine; Derneğimiz Kurucu üyesi ve eski Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat ESKİ’yi geçtiğimiz günlerde kaybettik. Hepimizin başı sağolsun, kendisini rahmetle anarken, yakınlarına da sabırlar diliyoruz.” dedi.

 

 

Daha sonra selamlama konuşması yapmak üzere; kürsüye TOSYA-DER Başkanı Mustafa AKÇA geldi ve selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında şehitlerimiz için baş sağlığı diledi. Dernek çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu ve katılımcılara teşekkür etti.

 

 

KASYÖ-DER Başkanı Güler ÖZKARAR,  Kastamonu Dernekler Federasyonu adına İrfan Yavuz ATAY,  Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Hüseyin EKEN ve Kastamonu eski milletvekili Mehmet SERDAROĞLU yemek ve gündemle ilgili duygu ve düşüncelerini anlattılar.  

 

 

Tosya’dan gelerek geceye katılan Tosya Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN de; Tosya da yapılan Belediye faaliyetleri ile ilgili açıklamalar ve bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca Tüm hemşehrilerimizi Pirinç Festivaline davet ederek etkinliklerle ilgili bilgi aktardılar.  

 

Protokol konuşmaları sonrasında; Kültür Bakanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan hemşehrimiz Oya ŞAHİN, Yavuz Bülent BAKİLER’in iki güzel şiiri yorumlayarak okudu ve etkinliğimize renk kattı.  Ayrıca Ömer Faruk ÇİLOĞLU ve Udi üstatlar bizlere Türk Sanat Müziğinden güzel eserler sunarak katılımcıların kulaklarındaki pası sildiler.

Kapanışta ise Davut ZAT; “İmkânların ve mekânın el verdiği ölçüde sizleri ağırlamaya çalıştık. Eksiklerimizden ve kusurlarımız oldu ise affola! Bu geceyi düzenleyerek bizleri bir arada buluşturan değerli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım sanıyorum güçlü bir alkışı hak ettiler.” dedi. Güçlü bir alkışın ardından; Tosya’nın damak zevkine uygun şekilde yaptığı lezzetli yemeklerle her zaman masalarımızı süsleyen ve kendisi de aynı zamanda bir Tosyalı olan değerli ahçımız İsmail Erzayim Usta ya ve kaliteli servis sunumlarıyla bizlere ev sahipliği yapan Hekimevi yöneticilerine,  Ayten Hanım’a ve Personel arkadaşlarına da teşekkür edildi.    

Katılımcılar doyasıya çay içip, birbirleriyle sohbet ettiler ve özlem giderdiler. Darısı bir dahaki buluşma yemeğine temennilerde bulundular.  

İftar Yemeğine; Hüseyin EKEN, İzzet Tosun, Metin BARDAK, Ahmet KAPI, Mustafa GÜVENÇ, Ömer Faruk ÇİLOĞLU, Sait SOYTÜRK, Kazım ŞAHİN, Mehmet SERDAROĞLU, Yılmaz ŞAHİN, İsmail YUR, Mustafa BAŞ, Mustafa GEBEŞ, Güler ÖZKARAR, İrfan Yavuz ATAY, Ali YILMAZ, Sabit YAMAN, M. Ziya YILMAZBİLEN,  Temel EKEN, Oya ŞAHİN, Yaşar TÜRKER, Yusuf UYGUN, Faruk CAZAYİRLİ, Zekeriya KAYA, Mithat USLU gibi İş ve siyaset dünyası ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda hemşerimiz katıldı. Geceye katılamayan, Mehmet ORUÇÖZ, Ali İhsan KARACA ve Hasan ŞEN de selam ve başarı dileklerini ilettiler.  

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünün UNESCO çalışmaları kapsamında “Keşkek Kültürü” konusunda Maddi Kültür Şube Müdürü hemşerimiz Nihal KADOĞLU ÇEVİK başkanlığında Dernek yemeğimizde belgelendirme çalışması yapılmıştır.   Gece ile ilgili yapılan çekim ve yöresel yemeğimiz “keşkek”in tanıtımı  için gösterdikleri ilgi ve sağladıkları katkı nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz. Hürriyet Gazetesine ve yerel basınımıza da gecemize gelerek gösterdikler ilgi nedeniyle de ayrıca teşekkür ederiz.

Geceye ilgilin yoğun olması nedeniyle iftar yemeğinde katılımcıların salona sığmadıkları görülürken, bu yoğun ilgi, destek ve katılımları nedeniyle herkese teşekkür edildi ve iyi dileklerle program tamamlandı.

 

Darısı bundan sonraki yemeklere diyor, tekrar buluşmayı ümit ediyoruz.

 

Tosya- Der Basın Müşavirliği  

 

www.tosyader.com

Tarih: 20.08.2011 Saat: 14:48 Gönderen: kadir
 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Güncel Haber
· Haber gönderen kadir


En çok okunan haber: Güncel Haber:
Tosya Yapımı Ekonomik Kuluçka Makinesi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Güncel Haber

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun

www.firmarehberi-tr.com   www.yazarweb.com    www.mutfaktarifim.com